Artík

 

 

Jméno: Abbey Artuš Out of Control

Oslovení: Arty, Artík

Datum narození: 13.5. 2011

Číslo zápisu: ČLP/FCR/2990

Majitel: Bolcková Tereza, Brno

Matka: Ambra od Perlové Studánky

Otec: Compendio Neville Com

Fotky : Po kliknutí na obrázek

                                                                                                                                                                        

 

Výstavy: V2

Zkoušky: OVVR (232 bodů), věnuje se s paničkou Mantrailingu

Výška: prozatím proměnlivá

Váha: nestálá                                                                                                                                                                                        foto Pavel Karas

 

 

 

7.10.2012 Terka s Artíkem úspěšně absolvovali OVVR. Artík prokázal své vlohy a první zkoušky došel s plným počtem bodů včetně dvou aportů zvěře a k velkému překvapení paničky se stal Vítězem zkoušek. Jsem na ně hrdá, Terce gratuluju a děkuju za vzornou reprezentaci. Artík se vytáhl a zvládl vše, včetně odvolání a chůze u nohy, ktera byla jeho slabším místem. Tabulka v odkazu výše, fotogalerie z přípravy zde a z OVVR zde.

 

21.7.2012 Artík se zúčastnil v Brně Žebětíne krajské výstavy ve třídě mladých. Pro něj i paničku to byla výstavní premiéra a zvládli ji na výbornou. Konkurentem jim byl Arwi Caro Bohemia Tilia a posuzovala paní Z.Jílková. Posuzování bylo korektní a nakonec rozhodl trénink v kruhu, který Artík pro svůj temperament zatím nemá. Od paní rozhodčí ale obdržel obsáhlý a moc hezký posudek:

14 měsíční pes, samčí hlava, nůžkový skus, souměrná kostra se standartním postavením končetin, rovný hřbet potřebuje zpevnit, temperamentní předvedení v pohybu, potřebuje trénink ve statice.

Fotky z výstavy zde. Terce gratulujeme a děkujeme, že Artíka na výstavu vzala.

9.7.2012 Artík chodí na cvičák, panička má v plánu zkusit agility a dokonce i OVVR. Minulý týden byl Artík také na stříhání a moc mu to sluší, půjde se ukázat na Brněnskou krajskou výstavu :-) Jako jediný ze štěníků je Artík zatím trošku neplavec, ale o vodu má velký zájem, chybí mu jen jistota, takže věřím, že v nejbližší době bude plavec i z něj :-) Absolvoval také vyšetření na patelly s negativním výsledkem. Udělalo nám velkou radost, pánečkům moc gratulujeme :-)

Stříbrný chlapeček, malý, nenápadný, ale s královským jménem. Artík byl zpočátku mezi štěňátky takový nevýrazný, byl hodný, zbytečně neplakal, moc se neprojevoval. To se změnilo ve chvíli, kdy se otevřela očka. Vždycky když jsme přišli k bedýnce hned se batolil nechat se pohladit a pomazlit. Byl odvážný dekovrah, vždy chytil deku za cíp a zatřepal s ní jako s kořistí. Jeho nejpovedenějším kouskem bylo vyhrabování vody z misky. Během pár sekund evakuoval celý obsah 2,5 l misky na podlahu a byl opravdu velký vodomil, jakmile viděl trošku vody, musel do ní hned vlézt. Později také zjistil, že je sranda vyhrabat z misky třeba i granulky.

Panička Terka flatíka dlouho vybírala a plánovala a my jsme rádi, že jsme pomohli splnit její přání. S Artíkem chodí odmalička na cvičák, plánuje s ním psí sporty, ale zatím to vypadá, že Artík bude nejen sportovec, spíše bude všestranný parťák, protože panička se nebrání ani lovecké dráze, uvidíme zda se objeví  na nějké výstavě :-) Artík má pánečka moc šikovného fotografa, což dokazuje jeho albun nádherných fotek. Z Artíka roste opravdu krásný pes.