Viky

 

 

Jméno: Abbey Viktorie Out of Control

Oslovení: Viky

Datum narození: 13.5. 2011

Číslo zápisu: ČLP/FCR/2998

Chovatel: Střížová Soňa

Matka:Ambra od Perlové studánky

Otec: JChPL, ChPL Compendio Neville Com

Sourozenci: Abbey Ross - Gareth, Abbey Neville - Villi, Abbey Arnessie - Nessie, Abbey Speedy - Arny, Abbey Aruš - Artík, Abbey Cherry - Kardi, Abbey James - Atrei, Abbey Monty  - Fíbo

Výstavy: VN2, VN2

Zkoušky: OVVR (232 bodů)

Povely: sedni ,lehni , vstaň, zůstaň , ke mě ( i na píšťalku), k noze, NESKAČ!, pust, ne, nesmíš, začínáme aport, hají

Zdraví: PL 3/2 MVDr.Snášil

Výška: cca 57 cm

Váha:  29 kg

Granule: Acana, Purina Pro Plan, Belcando, Brit Care, Taste of The Wild

 

Viktorka trikolorka. Od začátku jsme plánovali, že si jednu holčičku z vrhu necháme. Vzhledem k probíhajícímu MS v ledním hokeji a mému zápalu pro tento sport, jsem sehnala trikolorní mašličku a rozhodla se, že ji uvážu na krk první holčičce, která se narodí. A tak dostalo trikoloru štěňátko narozené třetí v pořadí. S výběrem štěňátka jsem chtěla počkat do čtvrtého týdne, ale za tu dobu už nebylo o čem rozhodovat. Jak já, tak celá rodina s ohledem na mé hokejové srdce, tíhla k trikolorce. Vybírali jsme srdcem a věřím, že volba byla správná. Shodou okolností také hokejové mužstvo nakonec skončilo třetí na světě.

Chtěla jsem holčičku na práci a možná časem pro využití v chovu. Jako naschvál se Viktorka mezi všemi štěňátky tvářila jako "knedlík". Než otevřeli očka, bylo to jedno z nejživějších a nejhlučnějších štěňátek. Později, když začali bitky mezi štěňátky, když se všichni cachtali ve vodě nebo jsme zkoušeli aportíky, Viky seděla někde v koutě a tvářila se, že tam snad ani není. Aport ji nezajímal, byla zakřiknutá, až jsem se tloukla do hlavy, že jsem si nevybrala živější holčičku. To by ale nebyl flatík, aby se nestalo něco nečekaného. Jakmile všechna štěňátka odjela do nových domovů a zbyla tu jen Viky s Villym, z Viky se stal malý hyperaktivní ďábel. Když si ostatní lehali, ona byla neustále v pozoru, připravená si hrát, přetahovat se a nosit balonek až do mrtva. Aport se stal její vášní, jakmile vidí dummy nespustí z něj oči, když se dostane k vodě je k neudržení, plave a aportuje skoro lépe než Abbey a dostat ji z vody je téměř nemožné. Je zapálená pro jakoukoliv činnost kdykoliv. Uvidíme, co z ní vyroste :-) Na výstavě jsme se už ukázali a doufejme, že se brzy ukážeme i na nějakých zkouškách.