Viky

 

 

Jméno: Abbey Viktorie Out of Control

Oslovení: Viky

Datum narození: 13.5. 2011

Číslo zápisu: ČLP/FCR/2998

Majitel: Střížová Soňa, Moravany

Matka: Ambra od Perlové Studánky

Otec: Compendio Neville Com

Fotky : Po kliknutí na obrázek

 

 

Výstavy: VN2, VN2

Zkoušky: OVVR (232 bodů)

Zdraví: PL 2-3/2-3 neoficiálně MVDr. Jindřích Nešpor
            PL 3/2 oficiálně MVDr. Milan Snášil

Chovnost: Pro špatné výsledky PL nechovná

Výška: prozatím proměnlivá

Váha: 27 kg

 

 

1.9.2012 - Viky absolvovala neplánovaně a mou vinou bez přípravy OVVR. Nenechala mě ale na holičkách a ukázala své vlohy. Podala pro mě naprosto nečekaný výkon a zkouškou prošla bez ztráty bodu. Jsem na svou holčičku opravdu pyšná. Moc děkuji Haně a Petrovi, bez jejich pomoci na poslední chvíli bychom se tak vysoko neumístily. Povídaní tady, tabulka v odkazu výše, fotky zde.

9.7. 2012 V neděli jsme absolvovali další vyšetření patelly. Váháme s operací a přeci jen víc hlav víc ví, proto jsme si šli i pro další názor. Nedozvěděli jsme se vůbec nic pozitivního. Snad jen to, že luxace se nezhoršuje. I druhým lékařem bylo shodně doporučeno operativní řešení akorát v mnohem větším rozsahu než jsme se dozvěděli u prvního veterináře. Takže teď váháme, kdy a jak se tedy rozhodnout. Musíme zjistit ještě spousty informací a konečně to vyřešit. Viky sice její stav neomezuje vlastně vůbec v ničem, ale co se děje uvnitř nemůžeme tušit, proto vidíme operaci jako východisko. Viky je dál veselá, velmi temperamentní a zbožňuje vodu. Vzhledem k finanční náročnosti plánovaných veterinárních zásahů se ale nechystáme na žádné výstavy ani zkoušky ač by na OVVR pravděpodobně už měla natrénováno. Na cvičáku patří k těm šikovnějším, váznou nám hlavně povely na dálku, jink chodí moc pěkně u nohy a už i vstávání se zlepšílo :-)

27.3.2012 Jelikož byla u Viky diagnostikována luxace patelly vyššího stupně, rozhodli jsme se, že nebude zařazena do chovu. Ač jde o vyšetření nepovinné a dalo by se tedy utajit a fenku v klidu uchovnit, svědomí by nám toto nedovolilo, proto jsme se rozhodli takto a výsledky tu uveřejňujeme tak jak jsme je dostali. Luxace bude v létě řešena operativně. Sice se s ní pes prý naučí žít, ale nechci, aby si Viky na něco takového zvykala. Jsem raději pro variantu, kdy absolvuje operaci mladá a v plné síle, než to řešit později, kdy už mohou být klouby dost opotřebované a nemusí se taky vzhledem k věku tak dobře hojit. Věříme, že jsme se rozhodli správně.

4.2.2012 absolvovala Viky výstavu ve třídě dorostu. Konkurence byla veliká, celkem s námi nastoupilo 6 dalších feneček. Viky hezky běhala a moc se snažila, akorát vrtět ocáskem se jí moc nechtělo. Přesto obdržela od pana rozhodčího Hanse Rosenberga známku VN2. Posudek zní :

Feminin bitch still growing, good head and expression, little bit open in front angulation, good bone an substance, a little bit slopping in croup, moves with little bit short step behind, good coat

Můj osobní překlad s menší pomocí je : fenka stále ve vývoji, dobrá hlava a výraz, mírně otevřený přední postoj, dobrá kostra a osvalení, trochu spáditá záď,, užší zadní chod, dobrá srst. bohužel úplně přesně tomu ale nerozumím. Ale jsem moc ráda, za Viktorčin výsledek :-)
 

 

Viktorka trikolorka. Od začátku jsme plánovali, že si jednu holčičku z vrhu necháme. Vzhledem k probíhajícímu MS v ledním hokeji a mému zápalu pro tento sport, jsem sehnala trikolorní mašličku a rozhodla se, že ji uvážu na krk první holčičce, která se narodí. A tak dostalo trikoloru štěňátko narozené třetí v pořadí. S výběrem štěňátka jsem chtěla počkat do čtvrtého týdne, ale za tu dobu už nebylo o čem rozhodovat. Jak já, tak celá rodina s ohledem na mé hokejové srdce, tíhla k trikolorce. Vybírali jsme srdcem a věřím, že volba byla správná.

Chtěla jsem holčičku na práci a možná časem pro využití v chovu. Jako naschvál se Viktorka mezi všemi štěňátky tvářila jako "knedlík". Než otevřeli očka, bylo to jedno z nejživějších a nejhlučnějších štěňátek. Později, když začali bitky mezi štěňátky, když se všichni cachtali ve vodě nebo jsme zkoušeli aportíky, Viky seděla někde v koutě a tvářila se, že tam snad ani není. Aport ji nezajímal, byla zakřiknutá, až jsem se tloukla do hlavy, že jsem si nevybrala živější holčičku. To by ale nebyl flatík, aby se nestalo něco nečekaného. Jakmile všechna štěňátka odjela do nových domovů a zbyla tu jen Viky s Villym, z Viky se stal malý hyperaktivní ďábel. Když si ostatní lehali, ona byla neustále v pozoru, připravená si hrát, přetahovat se a nosit balonek až do mrtva. Aport se stal její vášní, jakmile vidí dummy nespustí z něj oči, když se dostane k vodě je k neudržení, plave a aportuje skoro lépe než Abbey a dostat ji z vody je téměř nemožné. Je zapálená pro jakoukoliv činnost kdykoliv. Uvidíme, co z ní vyroste :-) Na výstavě jsme se už ukázali a doufejme, že se brzy ukážeme i na nějakých zkouškách.