Fíbo

 

 

Jméno: Abbey Monty Out of Control

Oslovení: Fíbo

Datum narození: 13.5. 2011

Číslo zápisu: ČLP/FCR/2992

Majitel: Patíková Vendula, Krnov

Matka: Ambra od Perlové Studánky

Otec: Compendio Neville Com

Fotky : Po kliknutí na obrázek

 

 

Výstavy: N1, N2, V1 VT OV, V1 VT

Zkoušky: OVVR (232 bodů)

Zdraví: PL 3-4/0 neoficiálně MVDr. Nešpor a MVDr. Snášil

Chovnost: Pro špatné výsledky PL nebude do chovu zařazen

Výška: 63 cm

Váha: 30 kg

 

 

 

 

21.9.2013 - Klubová výstava v Oslavanech je naší oblíbenou a Vendy tentokrát přihlásila Fíba. Od Paní Vivienne Bowen si vysloužily ohodnocení D. Vysvětlení  a foto zde.

1.9.2013 - Na krajské výstavě v Brně na Zetoru si Fíbo vyběhal ohodnocení V1 od paní Boženy Ovesné. Posudek tady.

28.7.2013 - Na rozpálené výstavě v Žebětíně získal Fíbo V1 VT od rozhodčího Otakara Vondrouše, více zde.

22.6.2013 - Naši ch.s. reprezentoval Fíbo na oblastní výstavě v Náměšti na Hané, po trochu strastiplné cestě nakonec získal od rozhodčího Hampla V1 VT OV. Povídání o výstavě si můžete přečíst u Vendy.

7.10.2012 - Fíbo s paničkou úspěšně složi OVVR a to v první ceně a i s plným počtem bodů. Tréninky u Kristýny Šedé dokonale zúročili na těchto zkouškách. Jsem na ně pyšná a Vendy moc gratuluju a děkuju za vzornou reprezentaci. Povídání očima Vendy najdete zde a fotky zde. Tabulku s výsledky najdete v odkazu výše a fotogalerii od Pavla Karase zde.

 

9.7.2012 Fíbo pokračuje v rehabilitaci, pohybuje se už bez omezování, zapojil se zpět do výcviku, ale stále kulhá. Dle veterináře jde o normální stav. Uvidíme jak se to bude vyvíjet. Jinak mají pánečci v plánu OVVR, tak budeme držet palce ať se zadaří :-)

27.3.2012 U Fíba byla diagnostikována těžká luxace patelly na levé zadní nožce. V tomto stadiu bylo navrhnuto operativní řešení. Operaci Fíbo podstoupil 7.3., on i pánečci to zvládli moc dobře. Rekonvalescence probíhá dobře, stehy jsou už vytažené a Fíbo rehabilituje plaváním. Pro tento výsledek jsme se s páníčky dohodly, že nebudou Fíba zařazovat do chovu. Za toto rozhodnutí jim moc děkuju.

4.2.2012 se Fíbo zúčastnil své druhé výstavy. Oproti minulé výstavě se s paničkou zlepšili. Od švédského rozhodčího Hanse Rosenberga obdržel známku N2 a tento posudek : young boy still growing, a little bit high on legs, very g. head and expression, good forequarters, too slopy in the croup, moves with a short step behind

Fotogalerie z výstavy zde. Gratulujeme pánečkům a děkujeme za vystavení Fíba :-)

7.1.2012 se Fíbo zúčastnil výstavy spolu s Nessinkou. Ostříhanému mu to moc slušelo, v prostředí výstavy byl poprvé a byl moc šikovný a nebojácný. V kruhu mu to šlo dobře, jen je trošičku potřeba zapracovat na předvedení. Ale prohmatávání a prohlížení od pana rozhodčího ho nijak nevyvedlo z míry. Pochvalu si zaslouží také panička, které děkuju, že se rozhodla Fíba na výstavu vzít a sama ho předvést. Fíbův posudek: 8 měsíční černý pes, typická hlava, elegantní krk, pevný hřbet, trošku užšší v zádi, typická povaha - N1, posuzoval Ing. František Korda. Fotogalerie zde a taky u Fíba ve fotogalerii ve složce Leden.

 

Fíbo světlezelený klučina. Poslední narozený, ale první zadaný. Narodil se jako poslední a jelikož už nezbylo sil, byl nějakou dobu bez mašličky. Nakonec jme mu uvázali slušivou světlezelnou. Patřil k těm větším, občas se snažil mluvit do váhového pořadí Atreiovi a Villimu, ale byl z těch klidnějších štěníků. Do první kaše se vrhnul s takovou vervou, že usnul v misce. Strašně nerad se fotil a pokusy o vytvoření postoje nebo portrétky úspěšně bojkotoval.

Pánečci si ho zamluvili v den, kdy se narodil, pečllivě sledovali stránky a po výběru, kdy padla volba na světlezeleného, sem za ním často jezdili na návštěvy. Fíbo je jejich první pejsek a myslím, že si vedou velice dobře. Od prvních týdnů chodí cvičit a zkouší, co se dá. Zatím je Fíbo spíše všestranný tak uvidíme, zda pánečky chytne dráha lovecká či sportovní :-)