2014 - Naši milí a věrní příznivci, pokud ještě nějaké máme, ač nerada, udělala jsem si osobní rekord v délce neaktualizace. Není to tím, že by se nic nedělo, ale proto, že mi správa stránek moc dobře nejde a přinutit se k aktualizaci je čím dál těžší a težší. Pokusím se tedy o drobné shrnutí toho, co se za rok 2014 událo.

Moc se toho neudálo, necvičili jsme a ani jsme se nechystali na žádné zkoušky. Cvičíme si jen tak pro radost a občas přiberem i parťáka borderáka Dixe, jehož malá panička projevila zájem ho trošku v poslušnosti srovnat. Jsou moc šikovní a i když jsme toho zatím moc nenacvičili, jsou moc šikovní a dělají krásné pokroky.

 

Listopad, Prosinec - V listopadu jsme podnikali maximálně zablácené vycházky v okolík Moravan, často nám dělali společnost parťáci Dix a Elie. Eli do tlupy pěkně zapadla, už není tak bojácná, holky přijala za své a vždy se na ně, a troufnu si říct i na mě, těší.

Zima se na nás tentokrát opět se sněhem tak trochu vykašlala a o mrazu se taky mnoho mluvit nedá, většinu procházek nás provázelo všudypřítomné bláto, což holkám nevadilo, no mě to moc netěšilo, ale museli jsme to vydržet. Když už konečně něco napadlo, bylo to pět vloček a venku 15°C,Viky si však nemohla nechat ujít své oblíbené válení ve sněhu, bez ohledu na to, že se válela po jedné vločce a tuně bahna, chodily jsme domů neustále jako vepříci.

 

10.12. se v CH.s. Jackie´s dream narodila štěňátka ze spojení Princess Jackie Chlupaté Štěstí a švédského psa importovaného do Polska  Almanza Pirate of Caribbean. Narodilo se 7 holčiček a 4 kluci. Jak se jim vede se můžete podívat na stránkách.

Na konci prosince jsme se konečně dočkaly sněhu, naštěstí napadl ve chvíli mého dlouhého volna v práci a tak jsme si užívali venku i několik hodin.

 

Říjen - Vendy při příležitosti návštěvy Brna uspořádala sraz. Tentokrát ne čistě rodinný, ale opět flatí a opět skvělý :-) Sešli jsme se v hojném počtu - Abbey, Viky, Vendy, Fíbo a jejich vypujčená posila kříženka Jessie, Verča s Berry, Markéta s Charliem a budoucím vodicím mistrem Lennym, smečku dam se psy uzavíral odvážný Pavlík, jediný muž toho dne, náš dvorní fotograf s Artuškem, Terka bohužel musela nečekaně do práce a tak nám poslala aspoň kluky. 

Sraz byl v Bystrci na louce, kde jsme chvíli míčkovali, někteří získali novž sestřih a po ulovení několika prvních povedených záběrů jsme se vydali na výšlap krásným okolím Bystrce.Psiska si užila po svém válením ve vodě, blátě, listí a plašení kolemjdouích nikoliv svým chováním, ale počtem :-) Pro dokreslení krásného dne si prohlédněte fotky od Páji Vendy :-)

Do naší Moravanské smečky přibyla nová členka. Parťačkou Dixovi a i holkám při společných procházkách odteď bude malá, střapatá, černobílá uličnice Elie:-) Vítej k nám a ať je ti s námi fajn. Elis je kříženka zachráněná ze Slovenské osady, kde se ji chystali zabít, je trošku bázlivá, ale Mirka a její holky jí poskytli skvělý domov a teď už snad bude jen a jen lépe.

Září- Událostí tohoto měsíce je, že Terka a Pája jsou od 13.9. pan a paní Karasovi ! Moc gratulujeme a přejeme mnoho štěstí na společné cestě životem :-)

Moc mě těší, že i Artušek byl součástí toho všeho.

                                    

První týden v září tu u nás byl na návštěvě Gareth z Kladna. Pro pravidelné návštěvníky je to chlapeček se zelenou mašlí přezdívaný též vuvuzela. A protože pánečci odjeli na dovolenou do Chorvatska, zůstal u nás rovnou celý týden. Byl moc hodný, semtam si zakňoural, protože mu bylo smutno, ale pěkně poslouchal, oblíbil si tu gauč a chutnala mu babičky vypěstovaná zelenina a ovoce. Na procházkách byl hodný a dokonce držel jako socha, když jsem se rozhodla ho ostříhat. Je celý taťka Neville, vyrostl z něj moc hezký pes. Přijely se na něj podívat i holky z Ivančic s Kardi a tak jsme s Janou smečce nafotily postojovky. Po kliknutí na obrázek se můžete podívat i na několik málo dalších fotek z roku 2014.

                                                    

Srpen - Další nový člen do rodinné smečky. Tentokrát však s rozporuplnými emocemi. Radosti nad dobrou vůlí Darči a záchranou opuštěné psí dušičky, vystřídalo zklamání. Novým členem je flatík bez PP Gallifrey, pro mě něco smutného a nepochopitelného. Nikoliv zklamání ze skvělé psí dušičky, ale z lidí, kteří jsou schopní toto dopustit a podpořit. Nikdo si u svého plemene nepřeje vidět jedince bez PP.

Nicméně má Galli milující rodinu, flatí kámošku a na všech společných akcích celé smečky je samozřejmě vítán :-)

 

Během srpna se nám daleko, předaleko, až do Rakovníka, odstěhovala za prací Vendy s Fíbem. Přejeme ať se daří a jste tam spokojení. Snad se budeme navštěvovat, jak jen to bude možné, je nám tu v Brně smutno.

 

Červenec -  V červenci do naši smečky, tedy do té rodinné smečky, přibyl čtyčnohý psí klučina Luke. Darča se rozhodla ho adpotovat a poskytnout mu lepší život než měl doposud. Moc si cením toho, jak se rozhodla a že si Lukiho vzala. Luke je černý a velký, takže na našich rodinných setkáních krásně zapadne do smečky :-)

                        

Jelikož já jsem nastoupila do nové a časově dosti náročné práce a Viky navíc v červenci hárala, moc jsme toho nepodnikali, jen procházky po okolí a nejčastěji k rybníku nebo k řece.

 

Červen - Díky Darči, Terce, a samozřejmě hlavní organizátorce našich setkání Vendy, jsme se první víkend v červnu vypravili na rodinný sraz do Beskyd. Já jela z Brna s Vendy a Fíbem, na místě jsme se připojili k Terce a Pájovi s Artuškem  a k Darči s Peťou a Atreiem. Darča se ujala role průvodce a všechny nás vytáhla až na Lysou horu, počasí sice moc nepřálo, ale nám to vůbec nevadilo a i tak jsme si výšlap užili a ještě víc samozřejmě všichni flatíci. Terka s Pájou nám po výletě poskytli ubytování na jejich chalupě, kde jsme si užili příjemný večer s dobrým jídlem a pitím. Noc byla veselá, jelikož v jedné místnosti se čtyřmi flatíky to ani jinak nešlo, třeba ve chvíli, kdy se všichni najednou rozhodli, že nutně potřebují spát s Terkou a Pájou v posteli. Druhý den jsme se vypravili na už o trochu kratší výstup na Ondřejník, protože jsme museli brzo vyrazit také k domovu. Obdivuju Darči maminku, která odvážně vyrazila s námi a doufám, že setkání s námi ji přesvědčilo o tom, že její dcera opravdu není šílená nebo aspoň není šílená sama a že šílení jsou všichni flatíci. Humorně shrnula setkání ve svém článku Vendy, byla statečná a o její únavě jsem si přečetla až v tomto článku, za celou dobu na sobě opravdu nedala nic znát!

A na konci června skončily všchny školy, pro naši flatí rodinku nadmíru úspěšně. Nyní máme v našich řadách dvě vzdělané ženy Mgr. Vendulu Patíkovou (pozor červeně odiplomovanou) a Mgr. Terezu Bolckovou. Holky gratuluju. Mě byl přidělen titul Ing. Tak prosím holkám velké gratulace a mě prosím žádné vtipy o inženýrech :D

                                                                    

 

Duben, Květen - dubem se točil převážně kolem věcí k ukončení školy, takže procházky s holkama na vyčištění hlavy. I když necvičíme užíváme si společně strávený čas.

Přijela nás navštívit Vendy s Fíbem, Fíba jsme trošku vylepšili do jarního sestřihu a udělali si krásnou procházku na písečňák spojenou s koupáním.Krásné fotky od Vendy pod obrázkem.

 

Narozeniny jsme kvůli shonu slavili tentokrát každý sám. Za námi ale přijela Kardi s paničkami a udělali jsme si s holkama krásnou blátíčkovou narozeninovou procházku. Nechyběly také dárečky a potřásání tlapkami :-) Omluvte kvalitu fotky, byl už večer - zleva Viky, Kardi a Abbey.

Všem ostatním přejeme ke třetím narozenninám to nej nej nej, hlavně zdravíčko, ať páníčci moc nezlobí, plné misky a spousty hraček. Páníčkům mockrát děkuju za všechny zprávy, fotky a telefonáty, které přichází v průběhu roku a jsou okořeněna srazy, kde se můžu s odchovanci potěšit osobně. Jste všichni skvělí a mám z toho velkou radost.

Poslední, pro nás velmi významnou událostí května, byl objev nově vytvořeného rybníka v Moravanech. Byly jsme jak v Jiříkově vidění, rybník je velký a krásný a zatím žádný zákaz koupání psů tam zatím není. Takže momentálně máme nejbližší koupání asi 10 min. chůze od domu a jelikož je rybník už kousek za vsí, což je pro mnohé lidi nepřekonatelná vzdálenost :-D, nechodí tam zatím moc lidí, takže splněný sen :-) Holky a především Viky jsou samozřejmě šťastně jako blechy.

Březen - Gareth (Abbey Ross Out of Control) absolvoval RTG s výsledkem DKK 0/0 a DLK 0/0, posuzoval pan Šebek tuším. Máme obrouvskou radost a moc moc gratulujeme.

 I v březnu pokračovalo blátivé počasí. Párkrát jsme vyrazily cvičit za Hankou a Peťou, kteří s námi stále neztrácí trpělivost. Ale proto, že mě čekalo hodně náročných dní ve škole a projevovalo se to na přístupu k výcviku, dohodli jsme se, že bude lepší necvičit vůbec než špatně. Poslední výcvik v rákosí Hanka zdokumentovala, takže si jej můžete prohlédnout v její fotogalerii. Je vidět, že si máme s holkama neustále co vysvětlovat. Fotky po kliknutí na obrázek :-) 

                                

 

Leden, únor - Na přelomu roku Viky podruhé hárala, takže hurá sláva snad už bude vše v pořádku. Jelikož se letos paní zima na nás se sněhem pěkně vykašlala, tak nemáme ani žádné hezké fotky, respektive vůbec žádné fotky, jelikož bylo neustále mokro a bláto. I tak jsme si procházky užívaly, holky hlavně v bahnitých kalužích.