23.12.2011 - Moc dlouho už jsme neaktualizovali. Protože nejsem moc šikovná a stránky ne a ne dokončit a rozdělané se mi je spouštět nechtělo. Ale protože je stále spousta lepších věcí než se rýpat ve stránkách, odkládám to už půl roku a stále to hotové není tak jsem se rozhodla spustit je takto rozdělané a postupně je dodělat. Takže každý prcek má svoji osobní stránku, ve fotogaleriích pokud možno aktuální fotky pokud je zrovna mám k dispozici, ostatní se pokusím získat a doplnit :-)

A jaké jsou novinky ve smečce ? Viky od listopadu chodí na cvičák a myslím, že je v poslušnosti docela šikovná. Rozhodně šikovnější než byla Abbey, ale jak určitě správně tušíte, není to pejsky, ale paničkou :-D Zato ale zlobí s aportem, který se stále ne a ne naučit přinést až k paničce :-( Jinak jsou neustále podzimní/zimní plýskanice, takže neustále máme doma místo pejsků dvě úplně hnědá prasátka. Viky už v růstu dohnala Abbey, má kolem 25 kg, což je u Abbey taková běžná váha, no uvidíme kam nám ještě poroste. Trošku problém mám s její hlučností, kterou u Abbey neznám. Nerada na cokoliv čeká, nemá ráda, když jde naproti pejsek a jde moc pomalu a ona k němu nemůže čuchnout, i ke koupání má své velmi hlasité komentáře. Navíc přichází puberta, takže si asi pěkně užijeme. Zatím se to projevuje počátkem hluchoty a snahou dělat si věci po svém.

Na cvičák s námi chodí i Karduška a, i přes počáteční rozpačité rozkoukávání se hlavně paničky Jany, si myslím, že se nich stává sehraná dvojka, na posledním cvičáku bylo u Kardi vidět velké zlepšení v chůzi u nohy, kde měla největší mezeru, jinak je ve všem opravdu šikovná. Jen nerada čeká a z nudy se snaží vytunelovat cvičák :-D

V listopadu jsem se setkala s Vilíčkem, kterého mi páneček přivezl do Brna ukázat. Opravdu mě překvapil, na to jaký byl u nás knedlíček, co nejraději papal, se vytáhnul do výšky, pěkně se mu vytvarovala hlavička a začal se podobat spíše tatínkovi. Je z něj opravdu moc krásný pes a má hezký kožíšek.

Fíbo s paničkou chodí poctivě na cvičák a dokonce se připravují v lednu na svoji první výstavu. Fíbo už je ostříhaný, moc mu to sluší a já jsem zvědavá, jak se zalíbí rozhodčímu. Roste z něj pěkný kluk.

Na výstavu se chystá také princeznička Nessinka. Ta se s paničkou pečlivě připravuje na dráhu canisterapeutky a kromě poslušnosti trénují také jízdu v MHD, ve výtahu, na jezdících schodech či rampách apod. Na výstavě je čekají další 4 konkurentky, tak jsem zvědavá, jak si holky na své první výstavě povedou. Věřím, že se tam Nessie neztratí.

Gareth s paničkou trénuje na lovecké zkoušky. Za pár měsíců mu přibude lidská sestřička, tak uvidíme, zda bude pejskem loveckým nebo spíše canisterapeutickým. S malým Adámkem už na to pilně trénují. Možná Garýska uvidíme i na výstavě.

Atrei s paničkou sice na cvičák nechodí, ale cvičí spolu :-) Z Atreie roste krásný pes, těším se až ho zase uvidím.

Artíka jsme viděli před 14 ti dny. Nebydlí daleko, tak jsme se s jeho pánečky, Abbey a Viky vypravili na společnou procházku. V Bystrci jsou moc hezká místa k toulkám přírodou a bylo to příjemně strávené odpoledne. Artík je podle slov paničky trošku puberťák, no ale myslím si, že to není až tak zlé :-) Je jen trošku větší blázen do klacíčků, klacků, klád a vůbec všeho dřevěného. Artík je taky moc hezký, už byl větší než mamča Abbey a má pěkný hustý kožíšek. Fotky ze setkání moc nevyšly vinou špatného počasí, alpár jich Artík přece jen ve fotogalerii má.

Od Arnyho jako jediného nemáme aktuální informace ani fotky, ale snad to brzo napravíme. Podle posledních informací od paničky chodí na cvičák, je šikovný, poslušný a rád stěhuje dřevo z dřevníku do domu :-) Což si myslím, že se teď v zimě docela hodí :-D

A co tatínek Neville? Ten zatím sbíral úspěchy na poli vstavním. Moc mě těší, že sbírá tituly převážně nejvyšší :-) Moc pánečkům gratulujeme a snad se naše štěňátka potatí :-)

Tak to je v krátkosti shrnutí, za tu dobu co jsme se neozývali. Samozřejmě holky mají svoje fotky ve fotogalerii a i ostatní štěňátka mají fotky vesvých fotogaleriiích. Na ty se dostanete kliknutím na obrázek na osobní stránce každého z prcků :-)

Takže teď už Vám jen přejeme klidné prožití svátků a v roce 2012 spoustu krásných chvil se čtyřnohými miláčky a rodinou, mnoho osobních, pracovních, výstavních, chovatelských i jiných úspěchů :-)

 

5.10.2011 - Dnes jsme bohužel obdrželi moc smutnou zprávu. Vůdce smečky, kam se odstěhoval Villy, dnes odešel za duhový most. Klukům Villymu a Kalíškovi tak odešel psí bráška a pánečkům velký parťák a kamarád. Věříme, že za duhovým mostem na něj čeká spousta psích přátel a bude se tam mít už jen a jen dobře. A to je on Ronny od Velké vody.

 

19.9.2011 - Omlouváme se za velmi dlooouhou neaktualizaci, ale užívali jsme poslední dny prázdnin, které skončili právě dnes a od zítřka už začíná zase škola.

Hlavní a nejlepší zprávou je, že Villy našel svoji rodinku 9. září si pro něj od Hodonína dorazila rodinka se dvěma flatími kluky. Takže má Villy kamarády a je moc spokojený. Zprávy z nového domova jsou více než dobré Loučení bylo snad nejtěžší ze všech, Villy je velký mazlík, ale jsme moc rádi, že má fajnový domov a rychle si zvyknul.

Zprávy od ostatních pánečků jsou také pěkné. Artík i Fíbo mají v tabulce odkazy na svoje fotogalerie. Na cvičák už chodí Arny, Gareth, Artík, Fíbo a pravděpodobně i Nessinka. Cvičit jsme byli také s Viky a Villíčkem. Všechna štěńátka rostou do krásy, mají moc pěkné hlavičky a krásná tmavá očka. Zatím nejvíce podobný mamce Abbey mi připadá Atrei, Gareth naopak bude asi spíše po tatínkovi Ale všechno ukáže čas, jsou to ještě mrňousci a mění se každým dnem.

Pár dní tu námi byl na pohlídání Fíbo, protože panička jela na dovolenou a páneček měl hodně práce. Bohužel foťák jsem zapoměla vytáhnout, takže fotečky nemáme, ale Fíbo roste moc hezky, do smečky po dvou měsících zase hezky zapadl a myslím, že si ty 3 dny tady dosyta užil, tahal sourozence za uši a sváděl veliké bitvy s mamčou

Abychom se vzpamatovali z Villyho odchodu, tak jsme se v pondělí sbalili a vyrazili na pár dnů na hory. Pěkně jsme se tam provětrali a nebyl čas smutnit. Holky se dosyta vyběhaly, Viky se musela nosit v batohu, protože přeci jen tůry ještě nejsou pro tak maličké štěňátko. Ale byla šikovná a vše krásně zvládla.

18.9. se opět konala klubová výstava RK CZ v Oslavanech. Protože Abbey po štěňátkách nebyla v kondici, rozhodla jsem se přihlásit jen Viky, která těsně splnila věkový limit, aby se mohla vystavovat. Původní anglickou rozhodčí nám vyměnili, ale slovinská rozhodí paní Barbara Krumpak byla moc milá paní, ze štěňátek byla nadšená a posoudila je velmi pečlivě. Byli jsme ve třídě dvě a Viky byla druhá, protože je přeci jen ještě moc maličká. Paní rozhodčí dala první místo hnědé fenečce. Byla o měsíc starší, mohutnější a měla vyvinutější předhrudí. Viky byla moc šikovná, pěkně se předvedla, nechala si kouknout na zoubky a za svou snahu dostala krásného minidummíčka, ze kterého měla velikou raodst Posudek máme opravdu moc hezký. U anglické paní rozhodčí, kde byl zbytek flatíků, mezitím létaly známky VD jako na běžícím pásu a dokonce i D padla. Proto mě moc potěšil úspěch Koudyho (Cody od Perlové studánky), který pod vedením Barči Křížové získal V2 r. CAC v mezitříděPozději doplním fotky a snad i kraťoučkou reportáž, zůstali jsme i na závěrečné soutěže. BIS nakonec vyhrála úplně bílá fenka golden retrievera.

S Abbey se nakonec letos už žádných zkošek nzúčastníme, protože má před háráním, zhoršila se jí poslušnost, takže nechci riskovat a nikam ji hlásit nebudu. Příští rok tedy asi začneme zkoušky rovnou s oběma. Viky je hodně chuťová do práce a dělá mi radost. Jen je někdy trošku nedočkavá a všechn aportky by chtěla nosit jen sama. Ráda aportuje z vody a vůbec je trošku "magoraportér"

 

 

12.8.2011 - Flatí setkání pro nás bylo takovým malým rodinným setkáním. Dorazili i Atrei a Fíbo, takže se sešly 4 štěňátka a mamča. Oba kluci jsou moc šikovní, hezky poslouchají a rostou do krásy. I přes nepřízeň počasí bylo setkání opět velmi příjemné. Voda ze všech stran byla přímo ideální pro flatíky, ne tolik už pro pánečky. Přesto však účast nadšenců plemene byla rekordní. My jsme se kvůli štěňátkům nezdrželi moc dlouho a proto se už teď těšíme na setkání příští rok

S Abbey pokračujeme ve výcviku. Moc mě těší její zájem o zvěř a s ní se zlepšující chuť k aportu, dokonce už tolik neblbne s dummy, ale zvěř má pořád přece jen raději. Nově jsme začali vlečky, zatím krátké a rovné, napoprvé šla úplně mimo stopu a zvěř prostě dohledávala, napodruhé už se snažila pracovat nosem, na třetí vlečce šla pěkně s nosem na zemi a s, pro mě velmi překvapivou, velikou rychlostí. Připadalo mi, jako by běžela spíš po dostihové dráze a ne po vlečce. Doufám, že na lomených vlečkách se trošku zpomalí, protože kus na konci přeletěla. Sice se hned opravila a kus přiesla, ale nevydalo o moc hezky. Slídění s dohledávkou nám zatí nejde vůbec, Abbeyzatím nepochopila, co po ní chci. Zitra vyrážíme cvčit znovu, tak doufám uděláme zase nějaké krůčky kupředu.

Štěňátka taky neecháváme růst jako dřevo v lese. Cvičíme doma a včera jsme vyrazili na první výcvik i s Fíbem. Štěňátka se snažila a byla moc šikovná. Potěšil mě jejich zájem o aport. Villík běžel pro dummy i přes překážku (nerovnost terénu) jako pofíkAni Viky a Fíbo se nerovností nedali zastrašit a dummy pěkně přinesli.

Na rajče jsem nahrála nové fotky štěníků a Abbey, pokusili jsme se o nějaké postojovky a portrétky a je tam i pár fotek z návštěvy Fíba u nás. Taky jsem vytvořila fotogalerii každému štěníkovi zvlášť, kam budu doplňovat fotky, co mi pánečkové pošlou

 

 

4.8.2011 - Po dlouhé době přinášíme nějaké aktuality. Na nových stránkách se stále pracuje. Je to složitější než jsem si myslela, tak to asi ještě nějakou chvíli potrvá. Od štěňátek z nových domovů mi chodí krásné zprávy. Prcci jsou šikovní, snaží se chovat vzorně, nevenčit se v domě a pánečky moc nezlobit Jen Garo už má na svědomí kytičku, tričko a pásek....Ale určitě se polepší.

U nás zatím beze změny stálé osazenstvo Abbey a Viky s Villíčkem. Villy už tu zájemce měl, ale protože zatím nemají pro pejska vhodné podmínky, rozhodli se prozatím pořízení odložit. Takže jsme stále ve třech. Špunti milují vodu, ba umí hezky plavat. Jinak se učí základní poslušnost hravou metodou. Zatím zkoušíme přivolání, které jim jde docela pěkně, tak zkoušíme přidávat píšťalku, sedni umí oba krásně a už si začínají předsedat i u přivolání. Snaží se i u chůze u nohy. Lehni zatm trochu pokulhává, ale zato oba jeví zájem o aport. Villy je lepší má lepší držení, ale Vktorka se to snaží dohnat rychlostí chutí do přinášení Jsou to moc šikovná zlatíčka a doufejm, že budoucí pánečkové Villyho to ocení

 

Abbey taky nzahálí. Protože bychom rádi v září na nějakou tu zkoušku, tak se teď pečlivě připravujeme na podzimní zkoušky. Abbey jde pěkně dohleávka v rákosí, krásně nosí zvěř a začíná být šikovná i na vodě. Naopak poulhává v plnězákladní pslušností, takže na tom musíme vce zapracovat.....POkud se nerozhárá rádi bychom v září složili mn. jedny zkoušky.

Další novinkou je , že od září se výcvik Gundog Brno přesouvá i přímo do Brna, takže budou lepší možnosti cvičení i pro Brňáky

V sobotu se chystáme na flatí setání do Klučova stejně jako loni. Já beru Abbey a oba mrňouse a pokud se vše podaří, dorazí na setkání také Atrei a Fíbo Pokud byste se chěli zůčastnit pozvánka je zde

 

25.6.2011 - Pro zájemce o výcvik retrieverů v Brně a okolí jsem přidala odkaz na Gundog Brno, kam chodím cvičit i já s Abbey Jedná se o výcvik lovecký, školičku pro štěňátka, přípravu na lovecké zkoušky nebo Working testy

 

7.5. 2011 - Na klubové výstavě v Humpolci získala Abbey maminka Britney Star Bohemia Luxyvett v silně obsazené třídě šampionů V2 res. CAC Máme radost a moc gratulujeme

Odteď budou nějakou dobu aktualizace probíhat převážně ve štěněcím občasníčku.

 

22.4.2011 - Plníme daný slib. Dneska jsme štěňátka viděli na ultrazvuku, jsou už pěkně veliká a živá a na ultrazvuk měla některá evidentně svůj vlastní názor A tady je tedy slibovaný občasníček Nějakou dobu tedy bude aktualizace probíhat asi převážně tam

 

16.4.2011 - Nafotila jsem naší "těhuli" nějaké nové fotečky. Dnes je 33. den březosti, Abbey pořád žije skoro jen ze vzduchu a světla, v pohybu se nijak výrazně neomezuje, ale stále víc se chce mazlit a často lehává na zádech a vystrkuje pupík

 

dsc04824.jpg

 

12.4.2011 - 28. den po krytí máme konečně jasno. Dnes nám monitor ukázal minimálně 4 bublinky . Takže štěňátka budou / Abbey is pregnant Štěňátka by se měla narodit okolo 15.5. Více informací na stránce štěňátek. Příští týden se nám naskytla možnost jít ještě jednou na sono, takže pokud se i tam štěňátka ukážou, založíme jim vlastní občasníček a o dalším vývoji budeme informovat tam Pokud se zadaří, ukážeme vám i první fotečky malých ďáblíků

 

 

9.4.2011 - 26. den od krytí - Abbey začíná odpovídat popisu březí feny. Je apatická, nic ji moc dlouho nebaví, nejraději by neustále seděla někomu na klíně a nechutenství má přímo ukázkové. Doslova ji přemlouváme, aby něco jedla. Zatím se zdá, že žije ze vzduchu a světla. No vzhledem k tomu, že světlo je teď dlouho, tak jí to asi stačí Uvidíme co ukáže v úterý ultrazvuk.

Na stránku štěňátek přibyl rodokmen a povídání o flatících.

 

Pěkná zpráva přišla z Polska - Neville získal na výstavě v Berlíně v mezitřídě titul CACA

 

2.4.2011 - Dnes je 19. den od krytí a poprvé jsme zaznamenali nějaké změny. Částečně pokles aktivity, i na výcviku se dnes Abbey nějak nehonila, takže si dala jen dva aporty a další výcvik prozatím odložíme. Taky se bránila proti nenechavým psím klukům což jinak nikdy nedělá. Je z ní teď taková veselá hormonální kopa takže využije každé příležitosti k mazlení nebo cpaní se do klína Uvidíme co nám řekne sono za 10 dní.

 

 

29.3.2011 - Z Polska jsme dostali zprávu, že Neville je přihlášený na květnovou výstavu v Praze. Takže kdo by se chtěl osobně seznámit s budoucím taťkou štěníků tak má možnost Informace o výstavě tady .

Jinak u Abbey 15. den od krytí stálě žádné změny. Žádné záchvaty žravosti se nekonají, zato záchvaty flatího raplu každou chvíli Tak nevím nevím jak z ní bude "zodpovědná matka"

 

25.3.2011 - Dnes je 11 den od krytí a na Abbey zatím nepozorujeme žádné změny. Pokud bychom měli soudit podle chování tak nebudou žádná štěňátka, ale Abbey se sama stane štěnětem. Poslední dny překypuje energií a vymýšlí stále nové a nové kravinky.

Na stránku štěňátek postupně přybývají nové informace a sledovat můžete i kalendář toho, co by se mohlo dít u Abbey v bříšku.

 

21.3.2011 - Do sekce štěňátka přibyly rodokmeny Abbey i Nevilla a fotky Nevilla

 

17.3.2011 - Přinášíme velkou novinku Už od léta jsme měli v plánu štěňátka, ale dlouho jsme nemohli vybrat správného manžela pro Abbey. Nakonec se Abbey rozhodla hárat o více než měsíc dřív než jsme spočítali, takže nastal veliký kolotoč zařizování a domlouvání. Ale nakonec vše dobře dopadlo a 15.3., přesně měsíc po svých třetích narozeninách byla Abbey nakryta v Polsku pejskem Compendio Neville ComVíce informací o štěňátkách tady.

Neville je úžasný temperamentní pes, s typickou flatí povahou, má krásný pohyb :-) Abbey je podobný jak povahově ta exteriérově tak uvidíme, zda se zadaří. Kontrolní sono, které nám ukáže zda budou štěňátka, bychom měli absolovat cca 12.4. :-)

 

15.2.2011 - Abbey dnes se všemi svými sourozenci slaví už 3. narozeniny. Přejeme vše nejlepší

Abbey dostala míček, pamlsky, "létající talíř" a samozřejmě nechyběl dort. Za dárečky děkujeme Míši a Lidušce

dsc04434.jpg

V pátek jsme se byli podívat v chovatelské stanici Magic of Czech (volná ještě černá fenka a pejsek), co by nás eventuelně mohlo za pár měsíců čekat Moc děkujeme, že jsme se mohli se štěňátky seznámit a pomazlit Fotky prcků tady.

 

6.2.2011 - Tak i dnes jsme dopadli stejně a tak jsme si z DuoCACIBa udělali DuoVD Posudky tady - sobota, neděle. Dnes byl pan rozhodčí hodně vysazen na kvalitu srsti a celkově jsem za celou dobu nezjistila jaký typ psů vlastně preferoval a jeho posuzování se mi moc nelíbilo. S Abbey jsem spokojená, myslím, že v tak velké konkurenci určitě nepatřila k nejhoším, v kruhu pěkně běžela i stála. Fotky budou později až se mi podaří ějaké získat , protože moje jsou nepoužitelné.

 

5.2. 2011 - Všechno je jednou poprvé a tak máme z dnešní výstavy VD. Bohužel jsem tam nebyla tak nevím jak posuzování vypadalo, ale myslím si, že v takové konkurenci je VD pěkný výsledek Zadařilo se Koudymu, který si vybojoval V4 v konkurenci 7 psů

Zítra je taky den tak uvidíme, rádi bychom V. Potom nahraju posudky i fotky. Trošku se mi nelíbí, že když už posuzují zahraniční rozhodčí, že nedostaneme posudek v původním znění...

 

30.1. 2011 - Hlásíme se v novém roce s několika novinkami

V sobotu a v neděli se chystáme na DuoCacib do Brna. Posuzovat mají zahraniční rozhodčí, tak jsem zvědavá jak se Abbey bude líbit. Navíc v sobotu jedu na zápas a poprvé ji bude vystavovat někdo jiný, takže doufám, že nebude zlobit

24.1. nám přišlo vyjádření o schválení názvu naší chovatelské stanice. Název zní Out of Control a měl by tak nějak vystihovat nespoutanou flatí povahu

Hned 25.1. nám také přišlo potvrzení o chovnosti. Takže Abbey je oficiálně chovná fenečka. Pokud se podaří a vše dobře dopadne plánujeme na léto štěňátka. Zatím to není jisté a vše je ve stadiu plánování, ale o plánech tu budeme dál informovat

Jinak chodíme na procházky s Jackie´s Dream a s Koudym. Zima se zatím jako zima moc netváří, ale sem tam pár vloček spadne. No snad ještě letos nasněží, abychom si mohli trochu ten sníh taky užít