23.12.2012 - Přejeme všem příjemné prožití svátků, hodně zdraví, štěstí,lásky, mnoho úspěchů s flatíky a ať rok 2013 přinese jen to nejlepší :-)

 

  

15.11.2012 - Přišla nám skvělá zpráva. Atrei jako první z vrhu podstoupil rentgenové vyšetření kyčelních i loketních kloubů. Posuzovatel MVDr. Milan Snášil jeho klouby vyhodnotil takto HD A/A a ED 0/0. Při té příležitosti mu byla překontrolována i LP. Protože RTG prováděl jiný veterinář než posuzovatel, je výsledek LP neoficiální, přesto ale 0/0. Mám obrovskou radost. Dari gratuluju a děkuju, že jsi Atreie na RTG vzala ;-)

                                                                                                                                                Foto Vendy

 

13.11.2012 - Naši maličcí, jak jsem se na srazu přesvědčila, už dávno ne maličcí, oslavili rok a půl, je neuvěřitelné jak rychle to utíká. Jsem ráda, že z nich vyrostli povahově úžasní psi, kteří mají skvělé pánečky a doufám, že to tak bude i nadále :-) Fíbo se na oslavu naučil nový kousek :-D 

10.11.2012 - Po dlouhém domlouvání a jednom zrušeném termínu se nám v sobotu opět díky Vendy podařilo uspořádat v pořadí již druhý rodinný sraz :-) Bohužel se na poslední chvíli kvůli úrazu omluvila Nessinka, takže jsme ani přes účast Atreie, který za námi s paničkou jel téměř 200 km, nepokořili rekord v účasti. Atreie jsem viděla poprvé od doby, co si ho Darča u nás brala a vyrostl z něj opravdu krásný a hlavně moc milý pes. Z počátku byl trošku vyjukaný z tolika pejsků, ale nakonec se dobře začlenil do všech her a blbinek. Moc pěkné povídání a shrnutí dne napsala Vendy. Všichni se předvedli jako velmi vášniví aportéři a téměř celou cestu nebyli schopní se odtrhnout od házeče s míčkem a museli jsme ho před nimi schovávat. Spousta fotek našich, od Vendy a profesionálních fotek od Pavla, dokazuje, že šlo skutečně o skvěle strávený den :-) Moc všem děkuju, že přišli a snad se sejdeme brzy znovu, tentokrát třeba na sněhu :-D

 

                                                                                                                                        foto Pavel Karas

3. a 4.11.2012 - Neville se zúčastnil výstavy DoubleCACIB Praha.V sobotu získal V2 res. CAC a v neděli V1 CAC res.CACIB :-) Moc gratulujeme a jsme na tatínka pyšní. Kdybyste náhodou toužili po potomkovi tohoto skvělého psa a fenečky Dessy Black Queen Bohemia Luxyvett (aktivní caniterapeutka), tak jsou v chovatelské stanici Bohemia Queen Daisy stále volní 4 klučíci.

 

18.10.2012 - Doplnila jsem klukům jejich stránky s výsledky OVVR. Artíkovi i Fíbovi a dostala jsem taky fotky od Artíkova dvorního fotografa Pavla Karase z generálky OVVR v Neslovicích i ze samotných OVVR v Březolupech :-) Děkujeme, fotky jsou opět parádní.

 

7.10.2012 - Další velmi významný a úspěšný den pro naši ch.s. Tentokrát ze něj vděčíme klukům Fíbovi a Artuškovi. Kluci chtěli dohnat holky a tak si spolu střihli OVVR Březolupech. Po rozpačitých zprávách od Terky i Vendy po trénincích, kdy kluci prý nechtěli nosit ani hledat nebo chodit na vodítku se potvrdilo "Těžko na cvičišti, lehko na bojišti !!! " Kluci oba zabojovali a výsledky jsou excelentní. Jsem na ně hrdá, moc a moc gratuluji a děkuju za vzornou reprezentaci naší ch.s. Jsem ráda, že se holky do toho pustili ač původně vůbec zkoušky neplánovali. Pár fotek prozatím od Vendy tu, nenechte si ujít napínavé video Fíboškova aportu z vody. Za zmínku také stojí určitě to, že kluci se prosadili v početné konkurenci 23 psů a z toho 10 flatíků i ve velmi nepříznivém počasí, kdy celý den pršelo. Na zkouškách s plným počtem bodů uspěl i Arwi Caro Bohemia Tillia od Šárky Kroupové. Podrobnosti a tabulky (i když trošku nudné :-D ) u kluků na stránkách. Povídání o průběhu zkoušek očima Vendy. Fotky od profíka Pavla doplníme brzy :-)

             Abbey Monty Out of Control "Fíbo"                   Abbey Artuš Out of Control "Artík"

     I.cena, plný počet bodů 232            I.cena, plný počet bodů 232, 2x aport zvěře, Vítěz zkoušek !!!

          

 

29.9.2012 - Kardi byla přihlášená na svoji první výstavu. Holky nás v 8 vyzvedly v Moravanech a jelo se na výstaviště. Podařilo se nám rychle zaparkovat, u brány nás překvapila úplná absence veterinární přejímky a tak jsme byli u kruhu celkem brzo. Jana si vystavování prozatím vyzkoušet nechtěla, takže mě čekal křest ohněm, torpédko Kardušku vystavit a hlavně jí její premiéru nezkazit. Vzala jsem ji zkusmo do kruhu, který ji velmi zajímal, v běhu skákala trošku jako koníček a u vstupu táhla k Honzovi, který tam chtěl fotit. Hlavně že se seznámila s kruhem :-) Před flatíky byl pouze jeden Clumber Španěl a flatíků psů bylo pouze 8 takže jsme šly na řadu brzy. Posuzování pana rozhodčího Jindřichovského, bylo oproti minulému týdnu obrovským zklamáním. Jedním slovem chaoz, žádné stavění u čísel, kdo šel z kruhu sám nevěděl, co dostal za ohodnocení, pejsky si bral na přeskáčku, místa rozděloval ještě než všichni nastoupili do kruhu, pořadí zadával tak, jak pejsci nastoupili s nějakým výběrem se neobtěžoval. Nejvíce mě zamrzela třída pracovní fen, kde byly dvě fenky z nichž jednu vzal, zadal jí res. CAC a poté až vzal druhou fenku, který byla velmi bázlivá, nechtěla ani běžet ani se ukázat v postoji a přesto získala CAC. Kardi nastoupila se čtyřmi dalšími fenkami ve třídě mladých. Jediná byla nohatá a hubená, což u pana rozhodčího automaticky znamenalo špatná. Vzal si nás hned na posouzení, zadal VD a poslal nás z kruhu pryč. Kardi byla moc šikovná, krásně se předvedla, běžela jako vítr, akorát v rohu kruhu chvilku hledala paničku, která se pro jistotu schovala za keř. V postoji dokonce vrtěla ocáskem z čehož jsem měla radost, protože při zkoušení postoje vrtět nechtěla vůbec. Prvně jí pan rozhodčí trošku necitlivě přepočítal zuby a vyplašil ji, když chtěl měřit kohoutkovou výšku. Přesto všechno i potom Kardi hezky stála a nechala se posoudit. Posudek na její stránce. Fotky po kliknutí na obrázek. Fotky a dokonce i video od Vendy zde. Moc děkujeme, na videu je vidět, že se Kardi předvádí opravdu pěkně a že jí to ani tolik nekazím. V mezitřídě aspoň zabodoval Šárky Rocky, získal V1 CAC a ve třídě otevřené Baruška (Bella Negra z Panského dvora) paní Holíkové získala V1  CAC a nakonec Národní vítěz. BOB získal Alfredo z Anvesu.

 

 

 

28.9.2012 - V pátek byl státní svátek a nás navštívil Fíbo s Vendy a Adamem. Fíbo se pilně připravuje na OVVR,takže Vendy rozmrazila kachničku a chtěla trošku potrénovat na rybníku. Vypravili jsme se do Ostopovic. Prvně jsme zkusili aport s dummy, což Fíbovi šlo, takže jsme vytáhli kachnu. Fíbo aportoval krásně jako profík a nosil kachnu z vody pěkně daleko. Aby to holkám nebylo líto, poslali jsme pro kachničku i je. Viky na břehu pustila, Abbey odevzdala krásně i s předsednutím. Šli jsme tedy zkusit dohledávku, na kterou je vedle rybníčku hezký terén. Fíbo se rozběhl jako blesk, ověřil si jedno místo, kde ale kachnička nebyla, vrátil se k paničce pro povzbuzení a pak už krásně kachnu našel, ale z terénu se mu ji nechtělo donést, takže si panička šla ověřit, že ji opravdu našel :-) Pro Viky jsme udělali dohledávku taky a našla opravdu rychle a kachničku mi donesla, holka moje šikovná. Pak jsme ještě hodili Fíbovi kačenku do vody a zkoušeli, zda by si to na suchu přeci jen nerozmyslel. Ale nerozmyslel, takže jsme vzali házeč a zbytek času si pak už jen hráli. Fotky pod obrázkem a od Vendy tu

22.9.2012 - Zúčastnili jsme se jako diváci klubové výstavy v Oslavanech. Výstava je pořádána v krásném zámeckém parku a vždy tu posuzují kvalitní zahraniční rozhodčí, proto, ač jsem nehlásila ani jednu z holek, jsem si nechtěla nechat výstavu ujít. Pro flatíky byl pozván rozhodčí ze země původu pan Robert Allen. Musím říct, že jeho posuzování se mi hodně líbilo, až mi bylo líto, že jsem neměla koho vystavovat. Byl to velmi sympatický pán, k pejskům měl moc hezký přístup a jeho posuzování bylo opravdu velmi pečlivé. Pejsky pečlivě prohmatal, přeměřil si poměry, dal si záležet na posouzení pohybu, neváhal handlery nechat běžet vícekrát, pokud se mu zdálo, že by se pejsek mohl předvést lépe, občas poradil jak lépe držet vodítko či pejskovi upravit postoj. Zkrátka něco, na co budem v kruzích u českých rozhodčích asi ještě dlouho čekat. Na takovéto posuzování bylo radost koukat i když se protáhlo až dlouho do odpoledne.
Lenka tu vystavovala ve třídě dorostu Johnnieho (Johnnie Walker Bohemia Luxyvett a paní Holíková jeho sestřičku Jingles. V mezitřídě také soutěžil Rocky, který v létě porazil na výstavě našeho Artuška.  V kruhu šlo doslova o sourozenecké boje. Třídy štěňat vyhráli Brina a Bandy Labský vítr, třídy dorostu potom Johnnie a Jingles a nakonec v početně obsazených třídách mladých Gargamel a Geisha Oasis of Peace, kteří se mi oba moc líbili. Klubovým vítězem psů se stal Almanza See You Later Aligator, klubovou vítězkou fen byla Double Joy z Mokré hory, která získala nakonec také BOB. Nejlepším mladým se stala Geisha Oasis of Peace, která získala ještě BIS Junior v závěrečných soutěžích. V závěrečných soutěžíš ještě uspěla Arctic Avalanche Black Brianta s titulem BIS veterán, BIS chovatelskou skupinou se stala Mokrá hora a i v soutěži dítě a pes vyhrál klučina s flatičkou :-)
Výstava byla dlouhá a závěrečné soutěže končili až kolem šesté hodiny, kdy už na výstavě téměř nikdo nezůstal a tak byla atmosféra ještě vlivem nehezkého počasí trošku ponurá. Kompletní výsledky na stránkách výstavy. Naše fotogalerie po kliknutí na obrázek. Po výstavě jsme se vypravili do Ivančic k holkám na návštěvu za Kardi, oslavili jsme Johnnieho úspěch a potrénovali i s Kardi trošku na výstavu, která ji čekala hned příští týden v Brně. Pár fotek z návštěvy zde.

 

1.9.2012 - Den D. Kardi jako první fenečka od nás byla přihlášena na OVVR v Pohořelicích. Na tuto akci jsem po dlouhém váhání na poslední chvíli přihlásila i Viky. Vše dopadlo na jedničku a jsem na obě holky moc pyšná, obzvlášť na Janu a Kardi, pro ketré to byla první velká zkušenost a zvládly ji opravdu excelentně. Tak tedy Kardi I. cena, 5. místo, 229 bodů, 2x zvěř a Viky I.cena, 2. místo (kvůli věku), 232 bodů, 2x zvěř. Jak to celé probíhalo si můžete přečíst zde a naše fotky z akce po kliknutí na obrázek.

 

26.8.2012 - Lenka s Koudym (Cody od Perlové studánky) složili úspěšně svoje první zkoušky a to KZV v Tuřanech spolu s Hankou, Petrem a Amandou. Pro Koudyho i Lenku to byli první zkoušky a podle informací, které jsem dostala, si vedli moc dobře. Moc gratuluju a jsme ráda, že se do toho pustili. Amanda ve svých 8. měsících složila zkoušku v první ceně a má nakročeno k vyšším zkouškám.

Zároveň jsme se ale dozvěděli také moc smutnou zprávu a to, že v necelých 4 letech už na podzim zemřela na rakovinu Koudyho maminka a Abbey sestra Aura od Perlové studánky. Je nám to moc líto :-(

 

17.- 19.8.2012 - Jsme si udělaly s holkama výlet na severní Moravu za Honzou. První den jsme dorazily až k večeru, takže jsme jeli jen na Větřkovickou přehradu, aby se holky po čtyřech hodinách v autě protáhly. Přehrada byla krásně čistá a Viky byla ve svém živlu, hned u přehrady byla obrovská louka, kde zase byla ve svém živlu Abbey. Další den jsme měli v plánu výlet na Radhošť - Radegast - Pustevny až do Frenštátu pod Radhoštěm. Vyrazili jsme v 9 ráno, lesem do prudkého kopce na Radhošť a šli jsme skoro sami, takže Viky měla potřebu štěkat na každého zbloudilého turistu, který se z lesa vynořil. Na Radhošti už to bylo lepší, lidí tu bylo spousta tak ji to štěkání přešlo. Udělali jsme pár fotek, vyděsili několik turistů, když jsme posadili holky u sochy a nechali je tam samotné na fotku a vypravili jsme se k soše Radegasta. Už cestou houstnul "provoz", ale u Radegasta bylo doslova narváno a nepodařilo se nám udělat ani pořádnou fotku. Cestou na Pustevny už jsme si připadali jako na dálnici, tak jsme si dali jen jednu kofolu, holky vodu a vyrazili jsme na cestu do Frenštátu, kde na nás čekalo auto. Celkově jsme ušli přes 20 km, ale zopakovali jsme ještě návštěvu Větřkovické přehrady, což udělalo velikou radost hlavně Viky, která vůbec nevypadala na to, že ušla už spoustu kilometrů a ještě skoro hodinu aportovala z vody a potom s honila s Abbey po louce. V neděli jsme si po náročné sobotě přispali, což se princeznám zas tolik nelíbilo a vypravili jsme se na výlet už jen do nejbližšího okolí na Raškovu vyhlídku, zříceninu hradu Šostýn a Bezručovu rozhlednu. Tentokrát jsme ušli jen asi 5 km. Stavili jsme se na oběd v restauraci a obě holky se chovaly opravdu vzorně, byly unavené tak spaly pod stolem, jen Viky jednou štěkla na přicházejícího hosta, který ji vyrušil ze sna. Po celý víkend byly holky velkou atrakcí všude kam jsme se pohli. Nikdo nechápal, že máme dva tak velké psy a jak je možné, že jsou stejní a jaktože nejsou zlatí, když to jsou retrívři a proč ti labradoři jsou tak hubení a jestli mají rádi vodu, když se do ní tak hrnou..... No lidi jsou prostě zvláštní. Fotky z výletu po kliknutí na obrázek.

 

Část naší psí rodinky, narozdíl od nás, měla perný víkend. Kardi, Fíbo a Artík měli na programu víkendovou přípravu na OVVR v Neslovicích. Více či méně se dařilo všem. Artík si vyzkoušel prvně zvěř a velice se mu zalíbila, dokonce je z něj už opravodvý plavec, takže zkoušel i aport kachny z hluboké vody. Kardi se zvěří problém nemá a Fíbo zvěř velmi nerad, takže ani na víkenďáku nevzal nic kromě atrapy bažantíka. Věřím, že se to určitě brzo zlepší. Krásné fotky nafotil opět paníček Artíka Pavel Karas.

 

 

16.8.2012 - Navštívil nás Fíbo se svou paničkou a "babičkou". Fíbo se pilně připravuje na OVVR, ale podle Vendy předchozí den na výcviku nechtěl aportovat vůbec nic. Tak jsme měli v plánu pocvičit. Měla jsem svazek srnčích spárků a od Lenky v Ivančicích jsem dostala malého králíčka k nácviku aportu srstnaté. Prvně jsme Fíbovi házeli dummy a aportoval s velkou chutí jen hlína na poli odletovala. Holky dummy aportovaly taky bez problému. Potom jsme zkoušeli jednoduchou dohledávku spárků v nízkém terénu a i to šlo Fíbovi moc hezky, dokonce nožičky i pěkně aportoval. Potom přišel na řadu králíček, kterého Fíbo krásně našel i když se mu v průběhu hledání stočil vítr na úplně opačnou stranu. Aportovat ho ale nechtěl ani po přemlouvání, tak jsme ho nechali být, abychom mu zvěř nezprotivili. Udělal mi velkou radost, protože aportoval opravdu hezky, teď jen aby aportoval vždy :-) Abbey králíčka aportovala s radostí, Viky už s trochu menší radostí, ale protože se s ním seznámila už předchozí den věděla do čeho jde a musíme dopilovat hlavně předsednutí, protože zatím měla tendence aport při sedání pouštět. Potom se holky s Fíbem ještě vyřádili s míčkem a šli jsme domů. Vendy nafotila nějaké fotky (po kliknutí na obrázek).

 

 

12.- 13.8.2012 - Na víkend jsem byla pozvaná s holkama do Ivančic, kde bydlí naše Kardi. Kardi se připravovala na OVVR, takže jsem ještě s Lenkou a jejími kluky Ashem a Johnniem trénovali aport bažantí slepičky a druhý den s holkama ještě dohledávku slepičky na poli. Kardi mi udělala velkou radost, protože v sobotu se na pernatou tvářila, jakože nic horšího  nikdy neviděla a v neděli na poli ji bez váhání vzala a Janě donesla hned na první pokus. Zkoušeli jsme taky aportky se zaječím dummy i s obyčejným dummy a to šlo holkám dobře. Nechyběly také procházky a koupání v řece. V sobotu jsme navíc měli možnost navštívit děti z ústavu. Holky se k dětem chovaly vzorně, hezky si od nich braly piškoty a dokonce Viky s Kardi předvedly štěkání na povel. Fotky zatím nemáme, doplníme později. Jsem moc ráda, že jsem měla možnost poznat, kde a jak Kardi žije a má se opravdu jako v bavlnce.

 

4.8.2012 - Tuto sobotu jsme se zúčastnili setkání, které pořádá každoročně paní Yvetta Holíková ch.s. Bohemia Luxyvett. Z naší rodinky dorazili Fíbo, Kardi a Abbey s Viky. Hned popříjezdu se počasí opět tvářilo jako předchozí rok, dokonce začalo pršet a tak jsme se všichni začali děsit, co bude. Naštěstí než dorazili všichni tak se počasí umodřilo, vykouklo sluníčko a tak mohla zábava začít. Prvně se jelo k rybníku na ukázku OVVR. Ze všeho nejdřív se ale pejsci museli řádně vyčvachtat a až pak mohli následovat ukázky. Figurantku dělala fenečka Brixie, která už je zkušená a hodně pejsků jí závidělo dohledávku a aport bažanta. Aport z vody si nakonec mohli vyzkoušet všichni. Potom byla ukázka výstavní úpravy a vystavování. Celý den si pejsci mohli hrát a běhat na volno, panečkové se dozvěděli mnoho nových informací o chovu, vystavování, zkouškách a nechyběli ani "veselé historky z natáčení" tedy ze života s flatíky. K příjemnému dni taky přispělo zajištěné občerstvení na celý den a za veliké plus letošního ročníku považuji také ministánek s prodejem loveckých potřeb a výstavních vodítek přímo na místě. Mnoha lidem to jistě ušetřilo spoustu starostí s výběrem a nákupem toho správného vodítka, aportu či píšťalky. Setkání se vydařilo, naše fotky zde, fotky od Šárky a Rockyho a fotky od Vendy.

 

25.7.2012 - V sobotu 21.7.2012 se náš Artušek s paničkou zúčastnil krajské výstavy v Brně Žebětíně. Pro Artíka i Terku to byla premiéra a myslím, že se jí zhostili oba ne jedničku. Artík nastupoval ve třídě mladých proti konkurentovi Arwi Caro Bohemia Tilia. Artíka moc zajímalo vše okolo kruhu, velmi vstřícný byl k paní rozhodčí a naplno předvedl svůj živelný temperament :-) Stání - nestání v postoji nakonec rozhodlo a tak se vítězem stal Rocky a Artík obdržel spolu s krásným posudkem známku V2. Výstavní debut se jim tedy povedl na výbornou. Jsem moc ráda, že se odhodlali, Terce gratuluju a děkuju, že Artíka na výstavu vzala. Posudek na Artíkově stránce a fotky zde.

 

Další novinkou je, že tatínek našich Áček Neville má kromě JCh Polska, CH Polska nově také CH Německa a na CH ČR mu chybí už pouze dokončit pracovní certifikát :-) Přesto ho na výstavách v ČR ještě uvidíme ;-) Navíc v ch.s. Bohemia Queen Daisy by se měla za dva měsíce narodit štěňátka ze spojení Compendio Neville Com x Dessy Black Queen Bohemia Luxyvett. Po Nevillovi jsou potomci s úžasným temperamentem, láskou k vodě, silými loveckými vlohami a milou povahou, takže pokud takového parťáka hledáte, neváhejte ;-)

 

 

9.7.2012 - Od poslední aktualizace uběhlo zase moře času. Dnes se podařilo odstranit závady v administraci webu a můžeme tedy s chutí psát. Mezitím všechny naše "děti" oslavily řádně svoje první narozeniny, nechyběly dortíky a dárečky. Panička složila úspěšně všechny zkoušky a udělili jí jakýsi titul, který pejskům nic neříká, ale aspoň na nás má konečně moře času.

23.6. 2012 jsme se vypravily na Brněnskou výstavu Intercanis. Nevystavovali jsme, šli jsme se jen podívat. Posuzování pana Kordy bylo hezké, pečlivé a korektní. Atmosféra byla spíše komorní, někteří možná nedosáhli očekávaných výsledků, ale pejsci tam běhali moc hezcí. Holky dostaly každá dummy, nějaké vzorečky granulí, reflexní obojky, které jsme už dlouho sháněli a potom pořádný házeč míčků s doletem až 100 m (jen má na to panička moc levé ruce, míček zpočátku končil hlavně u sousedů a na louce teda určitě žádných 100 m neuletěl :-D ).

V průběhu května a června nám také dorazilo spousta zpráv a fotek od odchovanců. Aktualizovala jsem tedy fotogalerii Villymu , Kardi a Arnymu, pravidelně přibývají fotky do fotogalerií Fíba a Artíka,spousta fotek přibylo také do naší fotogalerie.

Zapoměli jsme také zveřejnit veliký úspěch tatínka Nevilla, který získal 5.5. 2012 v Praze na výstavě titul CAC. Chybí mu tak už pouze jedno čekatelství na českého šampiona. Toto čekatelství se pokusí získat v srpnu v Mladé Boleslavi. Kromě toho také Neville oslavil 7.7. svoje třetí narozeniny. Posíláme pac a blízanec od celé smečky a moc gratulujeme. Z Nevilla vyrostl velmi krásný pes. Posuďte sami:

5.7. se nám hlavně díky paničce Fíba Vendy povedlo uskutečnit menší setkání, kterého se zúčastnili všechny holky - Viky, Nessie i Kardi, mamča Abbey a kluci Artík a Fíbo. Vydali jsme se na procházku do Radostic chráněnou krajinnou oblastí Bobrava. Trasa sice nebyla dlouhá, ale díky spoustě míčkovacích zastávek nám výlet trval celkem 5 hodin. Všichni "štěníci" jsou povahově úžasní, myslím, že je to veliké plus tohoto vrhu. Mají společnou velkou lásku k aportování a k míčkům. Největší balonkofil je jednoznačně Kardi, která je v rychlosti běhání za míčkem nepřekonatelná a pokud se zrovna nezakouká, němá proti ní nikdo šanci. Akorát někdy nechce míček vrátit. Dlaší společná vášeň všech je také voda, skoky do vody a lovení čehokoliv nad i pod hladinou. Jen Artík šel k vodě trošku s respektem a plaval opravdu jen trošičku, ale léto je horké a voda ho zajímá, takže to jistě brzy napraví a bude z něj taky plavec. Překvapili mě kluci, kteří si na začátku "řekli svoje" a celá procházka proběhla naprosto v klidu. Setkání krásně zaznamenal svou nepřekonatelnou zrcadlovkou páneček od Arta Pavel, naše fotky jsou z obyčejného kompaktu, ale aspoň nějaké :-) Prohlédnout si je můžete tady a ještě ve fotogalerii Fíba.

8.7. jsme chtěli spojit setkání a nácvik na OVVR. Bohužel jsme se sešli jen v úzkém kruhu s Kardi, Fíbem, Abbey a Viky. Teplé počasí vytáhlo všechny dvounožce k vodě a tak jsme neměli moc šancí na trénování. Zkusili jsme pouze pár aportů v lese, které všem šli moc hezky. Kardi se zlepšila a už si nenechává každý aportík pro sebe a nosí ho hezky paničce. Ve vodě si všichni užili hlavně koupání, ale pár aportů z vody jsme taky zkusili. Fíbo musí dotrénovat držení, ale ochota k práci byla u všech veliká :-) Snad se nám podaří příště najít lepší prostory k tréninku a zkusit i zvěř :-) Nějaké fotky z neděle nafotila Vendy.

 

 

 

13.5.2012 - Dnes je tomu přesně rok, co na svět vykouklo 9 malinkých černých kuliček. Jako první se narodil velmi akční chlapeček, dostal zelenou stužku a přezdívku Vuvuzela. Po něm vykoukl na svět další chlapeček, největší ze štěníků dostal žlutou stužku a přezdívku obr, s velikou láskou k jídlu. Pak se narodila první, vytoužená holčička, ozdobena byla trikolorní mašličkou a odtud i přezdívka Trikolorka. Hned za ní byla budoucí canisterapeutka, nejmenší holčička se slušivou oranžovou mašličkou. Další na řadě byl opět mrňousek, tentokrát chlapeček, na krk dostal tmavěmodrou mašličku a mezi ostatními vynikal proužkem obrácené srsti na nose. Poměr kluků a holek vyrovnala holčička, budoucí teroristka všech sourozenců a návštěv, s vínovou stužkou. Převahu na stranu kluků vrátil klučina se stříbrnou mašlí a chlapeček, který dostal světlemodrou stužku, převahu kluků definitivně potvrdil. Potom, co vše utichlo a uklidnilo se, přišel na svět jako překvapení ještě jeden chlapeček. Nejpohodovější a nejklidnější štěňátko, který zůstal kvůli únavě bez mašličky až do rána, kdy mu byla přidělena světle zelená.

Garýsku, Villy, Viky, Nessie, Arny, Karduško, Artíku, Atrei a Fíbo přeju vše nejlepší k narozeninám, plno hraček, spoustu zábavy a ať jsou na vás páníčci pořád tak hodní :-)
 
 
Omlouváme se za dlouhou neaktualizaci, ale škola volá. Potom to doufejme vše napravíme. Tak alespoň jednu dobrou zprávičku Artík má luxaci patelly 0/0 :-)
 

27.3.2012 - Přes měsíc jsme se neozvali a neaktualizovali. To ale neznamná, že bychom se flákali ;-)

Abbey se výborně zotavila po kastraci, jizva není vůbec vidět a žádné jiné komplikace nenastaly. Jsme moc rádi, že to tak dobře dopadlo :-)15.2. tak mohla v pohodě oslavit svoje už čtvrté narozeniny. Ten čas neuvěřitelně letí. Přejeme jí i jejím sourozencům ještě moc a moc zdravých a šťastných roků :-* 

Tím ale dobré zprávy od nás končí :-( Sice je obvykle všude ve zvyku chubit se jen úspěchy, ale my musíme udělat tak trochu výjimku a necháme vás nahlédnout i do toho, co se zase tak moc nepovedlo.

 V únoru si panička Fíba všimla, že Fíbo kulhá a paní veterinářka vyslovila podezření na luxaci patelly. V Brně, po absolvování vyšetření u MVDr. Snášila a následně u MVDr. Nešpora, byla u Fíba diagnostikována laterální luxace patelly mezi třetím a čtvrtým stupněm na levé zádní nožce. Bylo navrženo operativní řešení. V současné době je Fíbo již 20 dní po operaci a zotavuje se. V koleni byl vytvořen prostor a čéška byla usazena na místo kam patří. Po rekonvalescenci by měl být Fíbo opět schopný normálního flatího řádění, agility a dalších psích radovánek.

Na kontrolu jsme vzaly po této diagnóze Viky. Bohužel i v tomto případě jsou výsledky špatné. Viky má oboustrannou laterální luxaci mezi druhým a třetím stupněm. Luxace se u ní projevuje až v maximální flexi (ohnutí) a tedy není na pohybu patrná. Prozatím je Viky na chonropodpoře (Roboran Chondro 6, hydrolyzovaný kolagen, sulc z vepřových nožek) a operace byla předběžně stanovena na léto.

Po těchto diagnózách jsme informovali všechny pánečky našich štěníků, prozatím vyšetření absolvovala Kardi s negativním výsledkem, ale z Hodonína nám přišla zpráva, že Villy je v podezření na luxaci též. Na vyšetření prozatím čekáme. Arny, Gareth, Atrei a Nessie se na vyšetření chystají.

Bohužel nám nikdo z veternářů a ani všemocný internet nedal odpověď na to, proč se tohle stalo. Dle slov všech veterinářů je příčin spousta, u všech byl první názor, že se jedná o vývojovou vadu. Po upozornění, že se problém objevil i u sourozenců, začali polemizovat i o dědičnosti a dlaších příčinách jako je špatné postavení končetin či úraz. Závěrem všech verzí bylo, že se to tak prostě stává a může za to příroda.......

Pro úplnost mají oba rodiče vrhu vyšetření patel s negativním výsledkem, ze strany otce dokonce i sourozenci a další předci v rodokmenu mají výsledky negativní. Abbey byla vykastrována a tedy do chovu už nezasáhne, na doporučení veterináře a dle zdravého rozumu jsme se rozhodli, že Viky chovná také nebude i když vyšetření na patelu je nepovinné a v uchovnění by mi tedy nic nebránilo.... Panička Fíba se rovněž rozhodla, že Fíba do chovu  zařazovat nebude. I když je to rozhodnutí logické moc si ho vážím a děkuju jí za něj.

 

Ale dost bylo špatných zpráv. V únoru jsme si s holkama užívaly procházek, dokonce jsme na pár dní byli poctěni návštěvou sněhu a holky si to náležitě po flatím užily. Nejlepší byly procházky ve vánicích. Nic jim neudělalo větší radost :-D Pár fotek z února je zde . Teď v Březnu už není všude bláto, je teplé počasí a tak si užíváme dlooouhých procházek ze kterých nechodíme jako prasátka. Trošku problém jsou všudypřítomní civilisti, které sluníčko vytáhlo z jejich brlohů a holky nechápou, že když ony milují lidi tak to neznamná, že lidi milují je. Největší radostí je momentálně cachtání v řece, obzvlášť Viky je víc ve vodě než na suchu.

 

Moc ráda bych se taky pochlubila tak trošku cizím peřím ;-) Fíbo a Neville mají svoje nové internetové stránky, máme velkou radost a oboje jsou opravdu moc hezké. Odkaz na stránky Fíba a Nevilla :-) Fíbo má taky pravidelně aktualizovanou svoji fotogalerii a stejně tak Artík.

Sestře Abbey, Akiře se v únoru narodila štěňátka ze spojení Akira od Perlové studánky X Almanza Living Legend. Narodilo se 6 holčiček a 4 kluci. Všichni už mají svoje nové pánečky. Máme z toho velkou radost. Pokud byste stály o štěňátko této krve tak ch.s. od Perlové studánky plánují na léto štěňátka ze spojení Britney Star Bohemia Luxyvett X Orien Bonny Dux :-) Pokud stojíte o krásného, pracovně nadaného flatíka, určitě neváhejte ;-)

 

Poslední zprávičkou je, že Neville by měl být vystavován 5.5. na výstavě v Praze, takže pokud jej chcete vidět naživo, doporučuju tuto výstavu :-)

 

5.2.2012 - Máme za sebou náročný víkend. V sobotu jsme se s Fíbem a Viky zúčastnili výstavy v Brně. Hala byla nacpaná k prasknutí, u flatího kruhu navíc kempovali také lidičky od labíků a malamutů takže doslova nebylo k hnutí. No nějak jsme se vmáčkli. Fíbo šel na řadu skoro hned. Byli před ním jen 2 CCR. Panička se od minule zlepšila, ale pořád to chce trénink. Fíbo se snažil, v kruhu byl s jedním soupeřem a obdržel známku N2. Posudek na jeho stránce ;-)

Viky musela dlouho čekat, protože pejsků bylo hodně. Nastoupila také ve třídě dorostu a v konkurenci 7 feneček získala známku VN2. Předváděla se docela hezky akorát se jí moc nechtělo vrtět ocáskem a velice ji zajímaly granulky nasypané po zemi ve vedlejším kruhu :-) Posudek má na své stránce.

Oba mi udělali velikou radost, hlavně tím jací jsou pohodáři a krásně to zvládli. Navíc se za námi na výstavu přišel podívat Artík, takže to bylo takové malé setkání :-) Fotky z haly mám opět mizerné :-( Pár krásných momentek nafotil Artíkův páníček a jsou taky ve fotogalerii. Bohužel kvůli škole jsme hned po posouzení museli běžet domů, takže jsme ani nečekali na konec posuzování. Výstava byla asi dost náročná, protože Viky většinu odpoledne potom prospala.

 

V sobotu jsme vyrazili opět do Ivančic. Sešlo se dohromady 8 flatíků a dali jsme si krásnou, mrazivou (-11 °C) procházku, trošku jsme se zamotali, ale šťastně došli a rozmrazili se u Skopalů v obýváku, kam se v jednu chvíli vešlo najednou 7 dospělých, 7 psů a k tomu dvě děti :-D Byl to moc příjemný den a rádi si to někdy zopakujeme. Foto dnešního flatince zde.

 

Ve čtvrte jsme s Abbey, po zdravotních peripetiích se zánětem dělohy, absolvovali kastraci :-( Kastrace proběhla dobře a rychle, doma Abbey celé odpoledne kňourala, ale k večeru už se sama zvedala a chodila za námi. Přes noc se jí podařilo hned rozbít límec, takže teď drží jen hromadou izolepy. Další den jsme byli na kontrole, pan veterinář ji pochválil, že vypadá dobře :-) Od té doby jako by ji polili živou vodou, je otravná a je těžké jí vysvětlit, že nebudem házet aportíky a nemůže skákat na gauč a žebrat od všech jídlo :-D Jizvičku má malou, krásně sešitou. Ještě dva dny bude brát ATB a 13. bychom mohli jít na stehy.

 

Dostali jsme taky nové fotky od Arnyho. Roste z něj moc hezký kluk. Podle paničky je moc hodný a poslušný, tak jsem ráda, že dělá jen a jen radost :-) Fotky má zde.

 

Z Polska nám přišli krásné zprávy - Neville s paničkou Annou absolvoval opakované vyšetření očí s negativním výsledkem a Neville je tedy úplně zdravý. Máme radost a paničce gratulujeme :-)

 

 

 

29.1.2012 - V pátek se k nám přijel ukázat Fíbo s pánečky. Vypravili jsme se na procházku do okolí a k řece. Co na tom, že mrzlo, psiska stejně museli ledovou řeku vyzkoušet. Voda na nich samozřejmě zamrzla, takže pak chodili jako malé ledové krápníčky, omrzla jim srst tak, že to při chůzi skoro cinkalo :-D Fotky z procházky jsou zde. Fíbo už je pěkně veliký, ale potřeboval by trošičku zmohutnět. Jinak je to taky velký zloděj bot a bačkor a cokoliv potká venku na zemi musí sebrat. Naštěstí dobře ovládá povel pusť a celkově se mi zdál poslušnější než holky, které předvedli selektivní hluchotu na povel "Ke mě" .....

 

25.1.2012 - Vítáme Vás všechny dvounožce, čtyřnožce a všechny okolo v novém roce. Sice trochu se zpožděním, ale když ono je pořád spoustu lepších věcí než administrace webu, který snad funguje ještě méně než jsem si myslela. Pokouším se chybičky vychytávat a proto děkuju za jakékoliv připomínky k tomu, co nefunguje ač se to u mě tváří jako zcela funkční. Pro začátek jsou opraveny odkazy na fotky každého prcka a už by měl být kompletně přehraný i deníček. Některé rubriky zatím stále nejsou doplněné a některé doplněné naopak nechtějí být funkční.

Svátky jsme prožili v klidu a míru i Silvestr byl letos poklidný. Bála jsem se, co Viky na ohňostroj, ale jediné, co jí vadilo, byla blikající světýlka na obloze, ran si nevšímala a plně se soustředila na to, aby měla v tlamce svoje prasátko a někdo si s ní hrál. Abbey celého silvestra zaspala. Den před silvestrem jsme se vypravili za Kardi na návštěvu do Ivančic. Vytáhli nás na procházku, která se nakonec trošku protáhla, protože jsme všichni věděli určitě ten správný směr kam máme jít :-D a tak jsme se chvilku motali, než jsme se našli a dorazili zpět k zaparkovaným autům. Holky se vyblbly a vyběhaly, páníčci byli uťapkaní, ale stihly pořídit nějaké fotky. Chtěli jsme Kardušce nafotit nějaké postojovky, ale je klidná asi jako pytel blech a ani takový kalibr, jako sušené maso, ji nedonutil odložit všechny čtyři nožky na zem a chviličku postát :-D

Ale teď k novinkám nového roku. Hned 7.1. jsme se vypravily na NVP Olomouc, která pro rekonstrukci Olomouckého výstaviště, probíhala k naší radosti na výstavišti v Brně. Já jsem vzala obě holky jen na kukandu a Viky trošku na socializaci. Chovala se moc hezky a nebyla ani moc hlučná. Do kruhu výstavního nastoupili z našeho klanu Fíbo s paničkou Vendy a Nessinka s paničkou Marťou. Byla to pro všechny veliká premiéra a nezkušenost se trošičku projevila na předvedení. Ale jinak to všichni zvládli skvěle, štěníci se vůbec nebáli a naprosto nic je nerozhodilo, nechali se ohmatat a překontrolovat zoubky. Posuzovaní pana Ing. Kordy se mi taky moc líbilo. Je trpělivý, posuzuje pečlivě a po udělení pořadí se vždy snažil alespoň vystavujícím a nejbližšímu publiku vysvětlit svoje rozhodnutí. Líbilo se mi, že i když se jednomu pejskovi až tak moc nezamlouval a určitě mu nechtěl ukázat zuby, dal mu pan Korda šanci, povolil výměnu handlera a poté, co se pejsek uklidnil k němu teprve přistoupil a zkontroloval ho. Plusem výstavy byly kruhy vcelku prostorné a pěkně označené balonky s čísly. To byla novinka, která se všem líbila a hledání kruhů bylo o mnoho snadnější. Posudky Fíba i Nessie si můžete přečíst na jejich stránkách. Fotogalerie z výstavy je zde.

 

Po novém roce jsme taky na cvičáku začaly s Viky navštěvovat pokročilejší skupinku a myslím, že Viky tento přechod zvládla velmi dobře. Zvládá už odložení vleže i v sedě, chůzi u nohy a odkládání za pochodu v sedě a v leže. Odložení ve stoje nám jde zatím pomalu, Viky má pořád tndenci odcházet. Naprosto katastrofální je povel vstaň, knedlíčkovi se totiž vstávat vůbec nechce. Ale jinak Viky ostatním pejskům v poslušnosti stačí. Chodíme do skupinky dokonce s bulteriérkou Nessie, která začala na cvičák chodit v době, když jsem tam chodila s asi půlroční Abbey.

Mimo cvičák jsme s Viky vylepšili předávání aportu. Už to není plivání metr od paničky, ale poslušně čeká až si aport vezmu a dokonce se snaží už předsedat. No ale to nám ještě moc nejde.

 

Jinak je stále bláto, sice se nějaký sníh tvářil, že napadnul, ale hned nato začalo pršet a ráno bylo +5°C takže bylo rázem po sněhu. Tento "sněžný" jarní den jsme využili k návštěvě Ivančic, kde bydlí Karduška a kamarádka Lenka s flatíma klukama Ashem a Maxem, přidala se taky Dáša s Faith (www.gundog-brno.cz). Lenka přinesla holuba, kačenku a bažantici, a tak jsme setkání využili k tréninku a seznámení Kardi a Viky s opeřenci. Ash, Faith a Abbey aportovali moc hezky, Max trošičku zlobil, ale opeřence bral bez rozmýšlení. Viky se pro aportek vypravila rychlostí, kdy zadní nožky předbíhají přední, ale slepička se jí nelíbila ani trošku. Chodila kolem ni, dloubala do ní čumákem, ale ne a ne vzít. Nakonec, když jsme slepičku trošku rozpohybovali, se přeci jen nechala přemluvit a dvakrát mi ji donesla. Potom ještě jednou přinesla kačenku. Udělala mi velkou radost, stejně jako Abbey, která pracovala rychle a pečlivě :-)

Snad ještě větší radost mi udělala Kardi, která slepičku nechtěla ani omylem a zpočátku se zdálo, že se jí snad i bojí. Tak jsme ji zkusili rozehrát s aportem a nakonec se zhostila i holoubka. Byla z toho asi ještě víc překvapená než my všichni dohromady, ale donesla ho moc hezky :-) Bohužel byl foťák v té době už schovaný :-( Ostatní fotky jsou tady.

Minulý týden jsem taky nechala Viky ostříhat a 4.2. se i s Fíbem chystáme na derniéru ve třídě dorostu na DUOCACIBu. Posuzovat by měl švédský rozhodčí Hans Rosenberg tak uvidím jak se mu mohutná Viky bude líbit, hubená Abbey se loni severským rozhodčím nelíbila. Držte nám palce a přijďte se podívat :-)