13.12. 2013 - Naši milí věrní fanoušci, opět se hlásíme po době delší než dlouhé; ta lenost je hrozná nemoc. Máme spoustu zpráviček, málo fotek, ale neflákáme se, užíváme si a jsme rádi, že jste s námi :-)
Odchovanci mi dělají velkou radost. Vendy s Fíbem se naplno věnují výcviku u manželů Ulmanových a připravují se na zkoušky doufejme v následující sezoně. Darča s Atreiem se pustili do výcviku jak na cvičáku, tak vyzkoušeli už i agility. Kardi chodí s námi na výcvik k Hance a Peťovi a snad i nám se,přes změnu ve zkušebních řádech, podaří složit nějakou tu zkoušku. Jinak si užíváme procházek, kvůli mojí škole a práci teď povětšinou potmě. Díky tomu jsem se už odvážila jít i sama potmě do lesa a není to až tak strašné jak by se mohlo zdát. Často nás na večerních procházkách taky provází kamarádka Mirka s borderákem Dixem. Pesanům jsme pořídili reflexní svítící pásky, takže je potmě krásně vidíme a nemusíme se o ně bát. Fotky z poslední doby nemáme žádné, pokusy o fotky v pozimním listí nevyšly ač byl podzim nádherně barevný. Zimní fotky taktéž nemáme, protože paní zima se asi vyčerpala sněhem až do dubna tak letos si prý musíme ještě počkat.

 

20.10.2013 - jsem vyrazila na drakiádu na Kraví hoře v Brně. Chtěla jsem vzít sebou Abbey, ale místo autem jsme se tentokrát vypravily MHD. Abbey to zvládla skvěle. Na to, že MHD nikdy necestovala jí vadil akorát náhubek, na který není zvyklá. Jela postupně autobusem, šalinou i trolejbusem, vozidly nízkopodlažními i normálními a nastupovala do všech v klidu a bez problémů. Jednou to vyzkoušíme i s Viky určitě :-D

 

6.10.2013 - jelikož jsem strašpytel a sice s holkama cvičím, ale na zkoušky by mě nikdo nedostal ani heverem, vyrazila jsem v neděli s Petrem a Amandou do Vacíkova u Příbrami, kde se konaly Podzimní zkoušky, abych se podívala, o co na těch velikých zkouškách vlastně jde. Vyráželi jsme hodně brzo ve 4 hodiny ráno, ale Amanda skoro celou dobu v autě prospala. Na místě zkoušek panovala přátelská atmosféra, všichni se vítali a zdravili. Než začaly zkoušky, chvíli jsem si s Amandou hrála, pak jsme se šli projít a pak už zkoušky začali. Amanda si vedla dobře, pracovala pečlivě a všechny disciplíny splnila na 4, ale v pomocných známkách se objevila i trojka. O to větší překvapení nastalo odpoledne, kdy po přepočítání všech bodů měl přijít rozstřel o vítěze zkoušek, do kterého Amanda postoupila :-) Na rozstřelu byl marking a Amandinu přesnost předčila její rychlost, tudíž vítězem zkoušek se stal Chesapeak Bay Retriever pana Kordy. To nic neměnilo na tom, že Amanda splnila zkoušku s plným počtem bodů a titulem CACT v této sezoně už druhým. Byl to krásně strávený den a jsem moc ráda, že jsem mohla "velké" zkoušky vidět.

 

Tento den se také úspěšně zúčastnila OVVR Berry s Verčou. Moc gratulujeme :-)

 

5.10.2013 -Naše nejaktivnější dvojka - Vendy a Fíbo - korunovali svoji snahu a pilné navštěvování cvičáku zkouškou. Poté, co Fíbo úspěšně složil retrívří maturitu OVVR bylo načase doplnit vzdělání základní, tedy ZOP. Vedli si skvěle a ze zkoušky odcházeli se známkou Výborná a počtem 92 bodů. Dlužno dodat, že Abbey má zkoušku složenou pouze na D se 72 body. Výsledková tabulka zde. Jsem na Vend a Fíba pyšná a jsem moc ráda, že je společné aktivity baví :-)

 

 

21.9.2013 - jsme se vypravily, jako každoročně, na výstavu do Oslavan. Jde o krásnou výstavu a hlavně setkání s přáteli a lidmi okolo flatíků. Účast flatíků byla vysoká. Našimi želízky v ohni byli Fíbo a Kardi. Oba jsem na výstavu upravovala vlastnoručně a tak jsem měla trošku obavy, co na to paní rozhodčí. Fíbo šel na řadu jako první. Ač se krásně předváděl, běhal i stál a obdržel krásný posudek, odcházel z kruhu se známkou D. Těžko říct zda z ní smutnit nebo se radovat, jelikož ji dostal za vadu na nožce, kterou paní rozhodčí po pečlivém zkoumání odhalila. Vzhledem k tomu, že už je dávno jasné, že se Fíbo do chovu nezapojí pro mě není známka zklamáním a mám velkou radost z hezkého a obsáhlého posudku. Podrobnosti opět na Fíbových stránkách

Ještě před Kardi šla na řadu Berry (BlueBerry z Andělského vrchu) s paničkou Verčou, která nás na výstavu dovezla. Verča mi tři dny před výstavou Berry s důvěrou svěřila a nechala mě, abych ji ostříhala. Myslím, že to i Berry opravdu slušelo, ale ona se rozhodla, že je paniččina holčička a žádná cizí paní na ni rozhodně sahat nebude a proto odešli z kruhu bez posouzení.

Kardi jsem dostala do kruhu já. Byla jsem hodně nervozní, protože Kardi je závisláček, ale panička jí připravila do kruhu speciální pastu a já měla připraveného v kapse mini dummíka. Princezna mi udělala velikou radost, krásně se předváděla, pěkně stála a nechala se prohmatat a zkontrolovat zoubky. K opět obsáhlému a krásnému posudku jsme obdržely známku VD pro nevyspělost. Posudek doplním na Karduščinu stránku.
Nakonec jsme ještě fandili Amandě (Love Is All Around Black Brianta). Amandě to s Hankou (Jackies Dream) moc slušelo a společně vybojovaly V2 res. CAC za silnou konkurentkou Geishou Oasis of Peace :-)

Vítězkou plemene se nakonec stala Flamboyant Starlight Oasis of Peace. Byl to opětmoc krásně strávený den s flatími miláčky a s lidmi kolem nich. Ač Vendy nazvala naši výpravu "Sedláci u Chlumce", jsem moc ráda, že jsme se zúčastnili a že "moji" flatíčci dostali tak hezké posudky.

 

 

1.9.2013 - Fíbo se zúčastnil další svojí výstavy, obdržel známku V1 a ač byl ve třídě sám, tak VT nedostal. Humorně pojaté shrnutí včetně posudku na jeho stránkách :-D

 

25.8.2013 - Léto se pomalu chýlí ke konci, s holkama si užíváme procházek, občas pocvičíme trošku aporty nebo poslušnost, dělají mi jen samou radost. Příležitostně vyrážíme na procházky s pejskaři z Moravan, nejčastěji s borderákem Dixem. Díky Hance a Peťovi (Jackie´s dream) chodíme opět na lovecké výcviky, na holkách je to vidět, obě se zlepšují a především Viky práce hodně baví, jen její temperament ji v pokrocích trošku brzdí, Abbey zase brzdí její nesmírná paličatost. Ale ono se říká, jaký pán takový pes a tak jaké jsem si to udělala, takové to má :-D Společně to určitě zvládneme. Taky jsem si konečně pořídila pořádné nůžky, trošku jsem je už na holkách testovala, na srazu v Klučově jsem se snažila něčemu přiučit no a snad za pár let tréninku se naučím flatíky i upravovat. Protože nefotím pravidelně a už vůbec ne pravidelně stahuju fotky z foťáku, nemám album jednotlivých měsíců, ale udělala jsem album s momentkami z poslední doby. Většina fotek není ode mě, některé mi poslala Hanka nebo Jana, jsou z různých míst a na všechny se můžete podívat pod obrázkem :-)

 

                                    

4.8.2013 - Nastal dlouho očekávaný den D, tedy Srpnový (červencový) sraz naší ch.s. Veliký dík patří naší dvorní organizátorce Vendy. Ještě větší dík však všem zúčastněným. Na jednom místě se pohromadě sešli Abbey, Viky, Artuš, Fíbo, Nessie, Kardi, Atrei a z největší dálky a po nejdelší době dorazivší Gareth. Moc si vážím toho, že Darča odložila o den svou zahraniční cestu a s Atreiem dorazila. Moc děkuju Markét, že sbalila celou rodinku a až z Kladna mi přivezla ukázat Garetha (chlapeček se zelenou mašlí). Vyrostl z něj kus psa, je moc hezky stavěný s krásnou hlavou a při pohledu na jeho srst jsem nabyla dojmu, že s ním Markéta bydlí na Sibiři, je moc milý povahově, do smečky se začlenil v klidu a s malými pánečky Kristýnkou (1 rok) a Adámkem (2 roky) chodí na vodítku jako beránek. Výlet do radostic nám trošku komplikovalo veliké vedro, takže se nám nešlo tak dobře, jak bychom si přáli a museli jsme psiskům trošku omezit míčkování, aby se zbytečně nehonili na sluníčku. V stínu lesa se pak dosytosti vymáchali ve vodě a konečně dostali vytoužený míček. Příjemné odpoledne nám krásně zdokumentoval Pavel a konečně nenechala zahálet svůj foťák ani Vendy :-) Opravdu moc všem děkuju, mám víc, než jsem si kdy odvážila přát :-)

3.8.2013 - Jako už tradičně každoročně jsme vyrazili na flatí setkání do Klučova. Vyrazila jsme s oběma holkama a připojila se ke mě Terka s Artuškem. Na místě jsme se taky potkali z Janou, Andělou a Kardi. Ač nás paní Holíková (Boehmia Luxyvett) upozorňovala, že sraz je vpodstatě každý rok stejný, moc jsme se na sraz těšili. Ono s flatíky není ani každý den stejný, natož setkání pořádané jednou za rok. Sraz byl opět u Holíků na zahradě. Letos vyšlo velmi horké počasí a tak flatíkům trvalo jen v řádu sekund, než objevili v koutě zahrady instalovaný bazén.Můj obdiv patří paní Holíkové, která nezešedivěla ani při pohledu na rozverné černoušky hromadně skákající do gumového bazénu s nafukovacím okrajem (nakonec to přežil). Pro méně zkušené následovala ukázka OVVR,pro ty zkušenější krátká procházka k rybníčku, kde se později připojili ostatní a všichni flatíci se dosyta vykoupali. Po občerstvení již zpět na zahradě následovali ukázky výstav, střihu a povídání o chovu, flatících a veselé historky, které s nimi denně zažíváme. Paní Holíková zájemcům flatíka upravila, mě se podařilo okoukat a dozvědět se spoustu rad a typů jak stříhat, tak snad mi to k nově zakoupeným nůžkám bude k něčemu. Sraz byl skvělý a i kdyby měl být za rok stejný, určitě se rádi vypravíme znovu.

 

28.7.2013 - Odpoledne po výstavě jsme nabraly Vendy a vyrazily na dlouho plánovanou návštěvu ch.s. Loyal soul, kde měli smečku 10 štěňátek, ze zahraničního krytí. Holčičky v době naší návštěvy byly už všechny zadané a tak jsem mohla v klidu vyrazit. V Žabčicích nás uvítala chovatelka Kristýna a pozvala nás na zahradu za štěňátky. Celá smečka byla v luxusním výběhu ve stínu stromů, kam jsme si za nimi sedli a nechali se okusovat, olizovat a mazlili se s mrňousky. Všechna štěňátka mě překvapila svou skvělou kontaktní povahou. Neuvěřitelná byla jejich láska k vodě, kdy skoro všichni se ukládali ke spánku buď s celým tělem nebo aspoň uchem či končetinou ve vodě. Pomohli jsme nafotit nějaké postojovky a prcci moc krásně spolupracovali. Vrh je to nádherný, povahově skvělý a věřím, že bude přínosem pro český chov. Mě nejvíc okouzlila oranžová fenečka, která bylaflatím ďáblíkem přesně podle mých představ. V ch.s. zůstává fialková fenečka Audrey Charlotte Loyal Soul a ostatní štěňátka už mají svě nové domovy. Přejeme jim dobudoucnosti jen všechno dobré :-) Fotky od Vendy pod obrázkem.

                                                    

 

28.7.2013 - Fíbo opět zavítal do výstavního kruhu a opět se neztratil. Z krajské výstavy v Brně - Žebětíněsi odnesl ocenění V1 VT. Mám velikou radost, že Vendy s Fíbem tak hezky reprezentují naši ch.s., dokonce si Fíbo odnesl krásnou a zaslouženou kokardu. Za obdiv také stojí rozhodně to, že v den výstavy bylo obrovské vedro a i přesto se Fíbo předváděl a hezky stál. Zhodnocení opět na Fíbových stránkách.

                                                

 

 

6.7. 2013 - navštívila Vendy v Krnově brášku Arnyho. Nejmenší ze všech chlapečků ve vrhu velmi překvapil, narostl do standardních rozměrů a je z něj moc hezký pes. Můžete se sami přesvědčit na fotkách.

 

                                                    

My jsme pro změnu tento víkend strávily v Ivančicích na návštěvě u Kardi a jejích paniček. Udělaly jsme si hezký výlet do okolí, ale kvůli úmornému vedru jsme se snažily držet hodně u vody a ve stínu. Večer jsme u holek na zahrádce opékaly buřty a holky se vyřádily s mičkem.  Nějaké fotky od Jany budou ve fotogalerii později.

 

4.7.2013 - Navečer jsme vzala holky a jely jsme se podívat k Hance a Peťovi (Jackie´s dream), na novou posilu jejich smečky - pětitýdenní Aimee, která je vytouženým štěňátkem po Jackie. Viky trošku žárlila, Abbey to bylo víceméně jedno. Aimee je takové malé bláznivé šídlo, stejně jako celý zbytek smečky, bylo to moc příjemné odpoledne. Hanka nafotila moc hezké fotky (po kliknutí na obrázek).

    

 

 

22.6.2013 - Fíbo s paničkou se po dlouhé době rozhodli opět okusit výstavní kruh a vypravili se na Ovlastní výstavu v Náměšti na Hané. Po strastiplné cestě, kdy byla Fíbova účast na výstavě velmi ohrožena, se nakonec díky pomoci přátel podařilo Vendy, Adamovi a Fíbovi na výstavu dorazit. Konkurence zde sice nebyla, ale přesto si vážím toho, že Fíbo získal ocenění V1 VT a OV. Trošku zalaškoval s panem rozhodčím, když mu nechtěl ukázat zoubky a nechat se změřit, ale jinak to zvládli dobře. Trošku mě mrzí, že na oblastní výstavě, která má být motivací pro začínající vystavovatele nedostali za své snažení žádné ocenění v podobě stužky či medaile nebo pohárku. Podrobnosti budou doplněny na Fibovu stránku. Zhodnocení na Fíbových stránkách.

 

                                                

21.6.-23.6. - Tento víkend jsme se angažovali v přípravě tábora pro děti na vysočině a protože tábořiště leží uprostřed lesa, daleko od lidí, bylo to ideální místo vzít flatice sebou. V pátek jsme vyjely odpoledne a holky byly jen v autě a večer chvíli poběhaly a poseděly s námi u ohně, takže měly přebytek energie a celou noc na novém místě řádily a vůbec nechtěly spát. Další den se stavěly stany, pomáhalo se v kuchyni a při stavbě nové jídelny a pořád byl frmol. Příšerky musely samozřejmě u všeho asistovat a každému se vtírat, aby je aspoň pohladil, několikrát za den jsme šly také na krátkou procházku. Celý den zapůsobil tak, že večer holky skočily šipku na deku, krčily se v koutě a dělaly se neviditelné, aby mě náhodou ani nenapadlo je ještě někam tahat. Spaly jak zabité celou noc. V neděli jsme vypomáhali hlavně v kuchyni, pak jsme dostaly za úkol vzít nejmenší děti k lomu. 4 km tam a 4 km zpět, se 4 dětmi a dvěma psy to vypadalo jako malé cirkusové představení, ale zvládly jsme to všichni v pořádku bez ztrát. U lomu se děcka předháněly, kdo víc a dál bude házet aporty, až byly holky tak unavené, že jsem to musela zarazit. Brzo po obědě jsme se vypravily domů a psiny zbytek odpoledne prospaly. Vzhledem k jejich absolutní únavě považuju víkend za velmi vydařený, jedinou kaňkou na jinak krásném víkendu bylo, že Viktorku dvakrát bezdůvodně napadla fenka bernského salašnického psa, v obou případech na ni vystartovala bez varování, což Viky odnesla třemi hlubokými šrámy na zádech a k tomu je od té doby trošku vysazená na vrčící psy :-(

 

 

 

13.6.2013 - Gareth s paničkou ve dni se šťastnou 13. úspěšně složili OVVR. Zúčastnili se výcvikového tábora na Nové Louce u Albrechtic a po tomto náročném výcviku složili OVVR v I. ceně s jedním aportem se zvěří, jako jediný splnil na plný počet bodů a stal se tak VÍTĚZEM ZKOUŠEK !!! Jsem na ně moc pyšná. Garry je už pátým odchovancem se složenými OVVR, víc než jsem se kdy odvážila doufat. A to ještě po OVVR pokukuje i Nessie, až se panička dá zdravotně do kupy. Za zmínku taky stojí, že všech 5 došlo OVVR v I. ceně a se ztrátou pouhého jediného bodíku, 2 se staly vítězi svých zkoušek a Viky byla druhá pouze kvůli věku. Markéta je navíc maminkou na plný úvazek, ale celá rodina ji na tábor doprovázela. Ať ještě někdo někdy řekne, že nemá čas na psa kvůli dětem ;-) Více info na Garyho stránce, podrobnosti doplním hned jak je budu mít.

 

Já si s holkama užívám procházek, konečně taky trošku sluníčka a letních teplot, které si holky teda zrovna moc neužívají, ale chodíme co nejvíce k vodě, takže jsou doufám spokojené. Občas trošku potrénujeme aporty a dohledávky, s Viky trénujeme trochu více a kdo ví, třeba se letos ještě někde předvedeme, ale s ní je vše sázka do loterie tak nebude předbíhat :-)

 

 

Květen - Všichni naši milí věrní příznivci, hlásíme se živí, zdraví a vcelku :-) Panička strašně zanedbává aktualizaci i když se děje spousta skvělých věcí. Konečně jsme se zbavili sněhu a dočkali se jara. Sice je to občas na nic, protože prší a je bláto, ale mnohem častěji chodíme k řece, byli jsme vyzkoušet i rybníček v Ostopovicích a ještě musíme vyrazit do Popůvek a prý se půjdeme podívat na nějakou louži i do Nebovid :-)

Hlavní zprávou je, že naši Andílci oslavili své 2. narozeniny. Díky Vendy jsme uspořádali oslavu našich Áček na jejich rodné hroudě, tedy u nás doma. Na oslavu dorazili Artík, Fíbo, Nessie, Kardi a samozřejmě Viky a Abbey. Bohužel nám počasí dovolilo jen krátkou procházku, při které jsme hrozně zmokli, ale Pavel stihl vyfotit krásnou fotku černoušků s narozeninovými čepkami, které pro všechny pořídila Vendy. Počasí nám nepřálo střídavě celý den, takže pesani byli stále od bahýnka, pánečci si mezi deštěm stihli ugrilovat něco na zub a s Vendy a Anďou jsme se pokusily vytvořit dort, který se ne zrovna esteticky vydařil, ale zkuste se ptát flatíků, zda jim to vadilo :-) Atmosféru naší bláznivé oslavy zachytil Pavel na svých fotkách (po kliknutí na obrázek). Článek z oslavy najdete na webu Fíba.

Na poslední chvíli nemohl dorazit Gareth,kvůli nemoci své malé psí paničky, Arny to měl trošku daleko a slavil tedy doma. S Villym jsem "mluvila" den předtím po telefonu a zavyl a zaštěkal mi nějaké pozdravy pro ostatní, mailem mi také přišly jeho nové fotky. Atreiova panička měla tenisové povinnosti, ale přivezla mi Atreie ukázat týden před oslavou. Přijeli po turnaji už za tmy, takže fotky nemáme, chtěli jsme si Atreie aspoň tu chvíli užít, když už přijel z takové dálky. Moc děkujeme. Atrei je moc hodný a klidný, takové zlatíčko. Pro ostatní nám tu nechal opět nepostradatelné tenisáky.
Pokud si chcete pořídit flatíka, musíte sami být tak trošku bláznem. Myslím, že mě se tohle vše v mých odchovancích a jejich pánčcích splnilo. Jsem moc ráda, že jsem v nich získala nejen skvělé lidičky, pro naše flatíky, ale i skvělé přátele s kterými je radost trávit čas. Myslím, že to nemá každý a proto si jich opravdu vážím. Dort už byl snězen, dárečky rozdány (moc děkujeme) a mě nezbývá než našim černouškům popřát : Andílci moji, přeju Vám hodně zdraví, spoustu veselých a bláznivých společných chvil s pánečky, stále nespoutanou flatí povahu, plnou misku a teplý pelíšek. Všechno nejlepší Garýsku, Villy, Viky, Nessie, Arny, Kardi, Artíku, Atrei a Fíbošku   :-*

 

7.5.2013 - Spolužačka Hanča mě vytáhla na procházku do Obřan po lesní cestě Šumbera, aby bylo veseleji, vylákali jsme také Fíba a Vendy. Cesta byla místy strašně do kopce, ale stěžovala jsem si jenom já. Pesani byli spokojení, lítali jako o život a vypadali spokojeně. Na závěr nás Vendy vzala do "jejich" lomu na Hádech. Moc krásné místo, psiska uvítali koupání v krásné čisté vodě, na plácku u vody jsme chvíli míčkovali, než se mi podařilo utopit můj oblíbený míček na šňůrce o kterém vím, že neplave (díky Janě, že mi ho hned nahradila novým, chyběl mi :-D ). Venku jsme strávili skoro 5 hodin, trefili jsme se akorát mezi dva deště a domů dorazili příjemně unavení. Doma na nás čekalo malé překvapení v podobě nového pamlskovníku od AjuWear. Je to dokonalá věcička a můžeme zas pilně cvičit s velikou zásobou pamlsků :-) Fotky od Vendy a naše pod obrázkem, ale fotila je Hanča, které moc děkuju, protože focení strašně zanedbávám :-(

20.4.2013 - Byli jsme navštívit holky v Ivančicích. Dali jsme si krásnou asi tříhodinovou procházku po loukách a kolem vody, nechybělo míčkování, zkoušeli jsme aportky a hlavně jsme se snažili unavit holky a Johnnyho. Večer jsme si šli sednout do hospůdky a černošky ukázaly, že jsou vychované a můžou si dovolit navštívit takovéto zařízení. Rozhodně se chovali vzorněji než někteří hosté. V neděli nás holky vzali na svůj nově pronajatý pozemek, kde je malá chatička a obrovská zahrada, rozdělali jsme si ohníček a celá smečka tentokráte pěti flatíků mohla vesele řádit kolem. Opekli jsme špekáčky, které nám pejsci laskavě nesnědli a užívali jsme si sluníčka a krásného počasí. Byl to skvěle strávený víkend :-)

 

 

8.4.2013 - Včera jsme si udělali krásný zimní rodinný sraz v Brně na Vinohradech. Paradoxem je, že jsme si na zimní sraz a sníh museli počkat až na duben a jaro :-D Takže z listopadového srazu máme krásné prosluněné fotky na trávě a z dubnového na sněhu. Srazu se zúčastnili Vendy se svým novým foťákem (hlavní organizátorka všech našich srazů), která nám hned na začátku rozdala každému balíček mlsků, děkujeme, a měla sebou Fíba a Adama, kterému děkuji, že se ujal příležitostného hlídání Abbey. Přijela za námi po dlouhé době naše princezna Arnessie s paničkou Marťou a její mamkou. Nessie je taková žížalka jako Karduška, má moc krásnou hlavičku a je opravdu poslušná :-) Nechyběl také náš dvorní profesionální fotograf Pavel s Terkou a Artuškem. Terka Artuška na setkání krásně ostříhala a moc mu to slušelo. Že bychom měli novou rodinnou stříhačku :-) ? Já jsem sebou měla obě holky, takže z rodiny tu byly dvě sestřičky, dva bráškové a mamča. Naši nezvedenou skupinu doprovodila flatička Berry (BlueBerry z Andělského vrchu) s paničkou Verčou, doufám, že se jim s námi líbilo.

Vendy naplánovala cestu po Vinohradech na Hády a po lesní cestě Šumbera. Skoro celou cestu nás provázel sníh, z čehož měli čtyřnožci obrovkou radost, nemenší radost však měli také ze všudypřítomných a hodně hlubokých kaluží. Cestou jsme se dokonce mohli podívat na lamy, nesměla chybět míčkovací pauza a samozřejmě hromadné focení. Pesani se sraz od srazu lepší a první hromadnou fotku bez pánečků zvládli hned na první pokus. Druhé foto s pánečky narušila Viky svým zachvatem štěkotu, když se z lesa, kde jsme byli celou dobu téměř sami, najednou vynořili turisté s hůlčičkami. Všichni pesani se chovali vzorně, žádný kolemjdoucí nepřišel k úhoně a dokonce všichni moc pěkně poslouchali. Atmosféru srazu si můžete přiblížit z fotek Vendy a Pavla, jsou opravdu velmi vyvedené a zachycují momenty běžným okem těžko zaznamenatelné, připravte si bránici :-) Já jsem foťák ani nevzala, protože těm dvěma naprosto nemůžu konkurovat. Za všechny fotky jsem vybrala "dvě tváře Viky", ze první fotku děkuji Pavlovi, za druhou Vendy :-)

 

 

Březen - V březnu jsme si užívali střídavě přívalů sněhu, následného bláta, když to vše roztálo, asi 3 dny sucha a následných dalších přívalů sněhu. Počasí se zkrátka zbláznilo, ale i tak jsme si procházky užívali. Viky byla trošku omezená stopovačkou jelikož hárala, ale zvládla to bez problémů a bez jakýchkoliv povahových změn. Dvakrát jsme byli venku s moravanským kamarádem borderákem Dixem, takže se holky do sytosti vyběhaly a vyřádily po dlouhé době, co jsme chodily samy do blátíčka. 

Začátkem března jsem s Abbey podnikla procházku s Lenkou, Koudym a Marlym, Hankou s Bessi a Amandou a šla s námi šikovná vodicí flatička, pravá sestra Abbey, Brenda od Perlové studánky s paničkou Verčou. Bylo krásné vidět, že i pejsek s tak zodpovědným životním úkolem je stále stejně střeštěným flatíkem jako všichni ostatní, včetně neustálého nošení klacíku rozměrů menší klády, od začátku procházky do konce. Pár fotek je v naší fotogalerii, hezčí fotky nafotila Hanka.

Na konci března jsme s Viky museli navštívit veterinu, protože se jí udělalo něco nepěkného v uchu a měli jsme o ni strach. Naštěstí šlo o neškodný fibrom, který pan veterinář během chvilky v krátké narkoze odstranil a památkou už je jen malá bolístka v uchu. kvůli narkóze má Viky na některých fotkách oholené přední nožky. Našich několik málo březnových fotek po kliknutí na obrázek, opravdu jich není moc, protože opravdu nebylo nic hezkého k focení.

 

 

6.3.2013 - Heuréééka, volejte sláva a tři dny se radujte...Teda to nemusíte, ale já budu :-D Jaro je tu aspoň co se sluníčka a teplot venku týče. Ale hlavní zprávou dne je, že i na Viky přišlo jaro a tak v téměř 22 měsících začala konečně hárat. Takže máme doma oficiálně holčičku, zdravou se vším všudy :-)

 

16.2.2013 - Vyrazili jsme do Střelic na nácvik ZOP s Hankou a Petrem. Cvičili jsme na střelickém cvičáku, který byl celý jen pro nás a celý byl pod sněhem. Psiska se prvně dosytosti vyválela ve sněhu, pohráli si spolu a vyjasnili si nějaké spory o kdo ví co a šlo se cvičit. Viky cvičila průměrně, opět nezklamala se vstáváním, knedlíček můj když si sedne tak už se odmítá zvedat. Dobře zvládla odložení ve skupině, které se Amanda rozhodla trošku oživit, ale ani tím se Viky nenechala vyvést z míry. Pokud se nám podaří docvičit slabší místa (odložení, přivolání) a dopilovat nepřesnosti v otočkách, mohly bychom letos uvažovat o zkouškách ZOP. Po cvičení následovali na rozptýlení překážky. Kladina byla dost pod sněhem, takže jsme šli skočku nižší a vyšší, áčko, tunel z pneumatik a plechový tunel. Na překážkách excelovali Ares a Gucci, kteří to pojali jako cirkusové vystoupení a předvedli synchronizované přelézání :-) Ná závěr se ještě všichni dosyta vyváleli a vyběhali ve sněhu a vyrazili jsme k domovu.

15.2.2013 - Už 5. narozeniny oslavilo moje černé sluníčko Abbey. Čas letí neuvěřitelně rychle, ani se mi nechce věřit, že to je už 5 let. Všechno nejlepší, hlavně zdraví a spoustu šťastných let s námi moje flatí lásko <3

13.3.2013 - Na minivýročí 21 měsíců našich černochů jsme se sešli s Janou a Kardi a Vendy a Fíbem. Konečně napadlo pořádně sněhu, tak jsme to museli využít a vyrazili jsme krásnou zasněženou krajinou na procházku okolo Moravan. Došli jsme nad Želešický lom, kde jsme si za vydatné "pomoci" pesanů postavili Sněhulienku. Psiska chvíli aportovali míčky, pak se snažili ničit námi ukoulené kuličky. Pravý flatí sněhulák měl místo košťátka házeč, místo očí a pusy granulky, místo nosu mrkvičku a na knoflíčky nějak nezbylo místo. Takže po nezbytné fotodokumentaci mohla přijít flatí destrukce a rozebrání všech jedlých částí. Nepřestane mě překvapovat, jak se umí čertíci nadchnout pro cokoliv a užít si nekonečně zábavy s každou vločkou sněhu :-) Fotky od Vendy tady. Naše fotky po kliknutí na obrázek.

9.2.2013 - Na Brněnském Medláneckém letišti se konal Cousing trénink s Českým psem. Vendy přihlásila Fíba, tak jsem se vypravila na podporu a okouknout, co takový trénink obnáší. Sice byla neskutečná zima, takže příště jsem pro návštěvu takových akcí jindy, než v polovině února, ale Fíbo nezklamal. Střapeček se mu líbil a běžel hned na poprvé jako starý mazák a až v poslední zatáčce podklouznul. Po nekonečném čekání se dočkal i druhého běhu, který byl o něco složitější, ale o to líp běžel. Info a fotky na Fíbově webu ;-)

                                                            

2.2.2013 - Byli jsme se podívat na Duo CACIB Brno. Flatíky posuzovala pečlivá paní Kirsi Nieminen z Finska, takže jsme stihli jen do třídy mladých fen. Na výstavě byla spousta hezkých psů a BOB v sobotu vyhrál opravdu krásný pes, flatík tak jak já si je představuji - Flamboyant Rumpus Oasis of Peace. V mezitřídě pejsků běhal Arwi Caro Bohemia Tilia tentokráte se známkou VD a v třídě mladých fenek se prezentovala Amanda. poprvé se vystavovala s pánečkem, byla jako vždy ve veselé náladě a předvedla se moc hezky. Ve velké konkurenci získala Výbornou a třídu vyhrála moc hezká Geisha Oasis of Peace. Bohužel foťák zůstal doma, takže bez fotek.

 

 

16.1.2013 - Vítáme Vás všechny konečně v novém roce. Doufáme, že rok s 13 na konci bude lepší a úspěšnější  než rok 2012 :-)

Skoro to vypadá, jako by se nic nedělo. Pravda je spíše taková, že panička je moc líná aktualizovat stránky, protože s nimi má neustále nějaké problémy, ale webnode vždy ochotně řeší chyby webu, tak snad se tentokrát zadaří. A když už jsme u těch webů, tak velikou novinkou je web našeho Artuška. Páníčkové nejen krásně fotí, ale i hodně cestují, a to hlavně s Artušem a o tom taky krásně píšou na tomto neméně krásném webu. Brňáci na něm najdou užitečné tipy, kam se psem v Brně a všichni ostatní tipy, kam se psem na výlet :-)

Novinky také přibývají pravidelně na stránkách Fíba. Vendy život se psem zcela pohltil, zkoušejí spoustu aktivit a o všech se dočtete na jejich stránkách. Novinkou také je, že Fíbo se už pomalu, ale jistě pokouší kamarádit s nepřítelem bažantem :-)

Mezi svátky taky Vendy v Krnově navštívila Niki s Arnym a nafotili nějaké fotky. Musím říct, že Arny je kus psa a je opravdu moc krásný.

1.1. 2013 jsme vyrazily za Kardi do Ivančic. Říká se jak na Nový rok tak po celý rok. Takže doufáme, že rok 2013 bude naplněn příjemnými setkáními s našimi psími přáteli. Vyrazili jsme na dlouho zmrzlou procházku, připojila s k nám také Lenka s Johnniem a moc jsme si to užili. Holky lítaly hlavně za balonek, což je jejich největší vášeň. Johnnie se občas přidal, ale mnohem víc ho bavilo trhat na poli řepku. Abbey se tvářila, že k nám vlastně ani trochu nepatří. Pak jsme byli ještě na návštěvě u Kardušky doma. No myslím, že Abbey a Viky litovaly, že musíme odjet, protože dostali spoustu dobrot a Abbey se vetřela dokonce do postele.

                                                                    

V sobotu 5.1. jsme se vypravili na skok na Hanáckou národní výstavu Olomouc, která se už druhý rok po sobě, kvůli rekonstrukci Olomouckého výstaviště, konala tady v Brně. Bylo přihlášeno opravdu spoustu moc hezkých pejsků. Prvně se v mezitřídě vystavoval Rocky (Arwi Caro Bohemia Tilia) se Šárkou a i přes nehezký útok jednoho z pejsků se hezky předvedl a získal v silné konkurenci V3. Ve třídě mladých fen jsme drželi pěsti Hance s Amandou (Love is All Around Black Brianta). Amanda vypadala celou dobu v dobrém rozmaru a při předvádění byla krásně veselá. Nakonec získala ocenění V2 za silnou konkurentkou Geishou Oasis of Peace. Ve třídě šampionů pak vyběhala V2 res. CAC Barča (Babo Flat z Vlčích luk) s Kristýnou. Posuzovala paní Linda Voláriková ze Slovenska. Fotit v hale jsme se bohužel ještě nenaučili, takže protentokrát bez fotek :-(

Hned v neděli nás Hanka s Petrem pozvali na cvičící vycházku. Vzali jsme Abbey i Viky, cvičit přijeli dva goldení kluci Ares a Gucci, cvičila také Amanda a aby byly barvy i plemena vyrovnaná, dorazila také Jackie :-) Cvičili jsme trochu základní poslušnost, trošku aportků, povel dopředu a hledej. Holky se předvedly no...střídavě oblačno. Abbey mě překvapila na dohledávkách i aportech. Viky dost zlobila s poslušností a u aportů si dlouze rozmýšlela, jestli je vzít a jestli mi je vůbec donést. Cvičení jsme zakončilii krásnou bahnitou procházkou. Psiska byla dokonale špinavá a spokojená.

Seznámili jsme se taky s několika pejskaři u nás v Moravanech, podnikli jsme první procházku a chceme usilovat o vytvoření výcvikového prostoru a psího výběhu v Moravanech, tak doufejme, že se zadaří, častější cvičení s pejsky by nám jen a jen prospělo.

Napadl nám taky konečně nějaký sníh, trošku přituhlo a začala doufejme konečně pořádná zima a doufám, že si ji naplno užijeme :-) Nakonec se ještě musíme pochlubit jedním téměř husarským kouskem. Po téměř 4,5 letém boji se nemožné stalo skutečností a Abbey se naučila štěkat na povel. Dokonce jí to trvalo jen asi 5 minut. Problém je akorát s tím, že se jí často vůbec nechce přestat :-D